1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בנט כינס דיון: הזן החדש מדביק יותר מהדלתא

ראש הממשלה נפתלי בנט כינס הבוקר (שישי) דיון דחוף על הגעת הוריאנט הקורונה מדרום אפריקה לישראל: "אנחנו בפתחו של מצב חירום" | עוד הוסיף כי "הווריאנט החדש מדבק מאוד, בקצב הרבה יותר מהיר מהדלתא"

ארי קלמן, כ"ב כסלו תשפ"ב 26/11/2021 11:56

מצב חירום נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט כינס הבוקר (שישי) דיון דחוף בעקבות חשש להתפרצות זן הקורונה החדש, B.1.1529, לאחר שמוקדם יותר היום עדכנו במשרד הבריאות כי גילו בישראל מקרה ראשון של הדבקה בזן.

ראש הממשלה התייחס בפתח הדיון לדיווח שקיבל "זה מטריד". הוא אמר עוד במהלך הדיון "עיקרון העל שלנו כרגע הוא לפעול מהר, חזק ועכשיו. בעיקר במה שנוגע לכניסות לישראל והיציאות ממנה, עד שהמצב יתבהר. כשיתבהר, נחליט מה אנחנו עושים".

הזן החדש מדרום אפריקה התגלה בארץ: "מחוסנים נדבקו"

"אנחנו כרגע בפתחו של מצב חירום", ציין בנט וביקש "היערכות והירתמות מלאה לעבודה מסביב לשעון". קודם הדיון אמר "לפני כמה שבועות, כשעשינו את התרגיל הלאומי "אומגה" לתרחיש של וריאנט קטלני חדש, זה היה נראה קצת תלוש. מיותר לציין שזה אחד המהלכים הכי משמעותיים שהכינו אותנו בדיוק למצב שאנחנו עכשיו, אולי, נמצאים בו"

לדברי ראש הממשלה "הוריאנט החדש מדבק מאוד, בקצב הרבה יותר מהיר מהדלתא. אנחנו כרגע ניזונים ממערכת הבריאות של דרום אפריקה, שעושה עבודה מאוד מרשימה, אבל אין לנו עדיין את מלוא המידע. בימים הקרובים הידע שלנו יתרחב בצורה מאוד מהירה - נדע האם הוריאנט באמת פורץ חיסוניות, באיזה קצב, האם זה קטלני יותר או לא, איך זה משפיע על ילדים, וכיו"ב".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תסגרו מיד את השמיים ותביאו מיד את התרופה החדשה לא מספיק החיסונים ולא להתמהמה הפעם  (ל”ת)


  2. חחחחחחחחחחחחחחחחח  (ל”ת)


  3. אין סייעתא דשמיא לממשלה ההזויה הזאת  (ל”ת)

    יואל

  4. פסהההה  


;