1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נשיא אוקראינה זלנסקי חשף ניסיון הפיכה במדינה

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי טען כי שירותי הביטחון במדינה חשפו מזימה של גורמים רוסיים לבצע הפיכה במדינה. דוברו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: "אנחנו לא עושים דברים כאלה". כל זאת על רקע המתיחות הגואה שהגיע לשיא בשבוע האחרון כשקייב ערכה תרגיל רחב היקף בגבול קילומטרים ספורים מקו העימות

יוסי ריינר, כ"ד כסלו תשפ"ב 28/11/2021 13:08

המתח בין קייב למוסקבה ולדימיר פוטין/ולודימיר זלנסקי ולדימיר פוטין/ולודימיר זלנסקי צילום: הדס פרוש/שלומי כהן, פלאש 90

"יש לי מידע שתתבצע הפיכה במדינה ב־2־1 בדצמבר", הצהיר נשיא אוקראינה זלנסקי, לדבריו, שירותי המודיעין השיגו הקלטות של המעורבים שבהן הם דנים בתכנון ההפיכה. בנוסף, טען, כי הם ניסו לגייס ללא הצלחה את אחד מבעלי ההון הגדולים באוקראינה, רינאט אחמטוב.

אחמטוב מצידו האשים כי הניסיון לקשור אותו להפיכה אפשרית הוא "שקר מוחלט", וכי הוא מחויב לאוקראינה מאוחדת עם חצי האי קרים ועם האזורים הבדלניים במזרח. 

על אף שהנשיא לא הצביע ישירות על הקרמלין כמי שעומד מאחורי ניסיון ההפיכה, במוסקבה מיהרו להכחיש כשדוברו של הנשיא פוטין, דמיטרי פסקוב התייחס לדבריו של זלנסקי ואמר, "אנחנו לא עושים דברים כאלה".

זלנסקי בהתייחסו למתיחות הגואה בגבול, שהגיעה למתיחות שיא בימים האחרונים בין היתר בגין הצבת כמעט 100 אלף חיילים רוסיים בימים האחרונים, הצהיר זלנסקי כי "אנחנו בשליטה מלאה על הגבולות שלנו ומוכנים לכל הסלמה. יש היום איום שמחר תהיה מלחמה", אמר. "אנחנו מוכנים לחלוטין".

כזכור בשבוע שעבר קיימה אוקראינה תרגיל רחב היקף קילומטרים ספורים מקו העימות עם הבדלנים הפרו רוסים במזרח אוקראינה שבו השתתפו מאות טנקים יחד עם כוחות מיוחדים של צבא אוקראינה, תרגיל שהיווה מסר מתריס לעבר רוסיה, שמצידה ממשיכה להזרים כוחות על גבולה המערבי של אוקראינה.

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;