1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

לתשומת לב הנוחתים בנתב"ג; הצעדים שננקטים בשדה התעופה

משרד התחבורה מעדכן הערב על הצעדים שננקטו בעקבות בהלת הווריאנט החדש • ההסדרים החדשים בתחבורה הציבורית בשדה התעופה; הורדת הנוסעים רק מהרכבות והאוטובוסים, הנחה של 50% בחניית הטווח הארוך, ודרך היציאה מהשדה | כל הפרטים 

יוסף ריס , כ"ד כסלו תשפ"ב 28/11/2021 21:56

50% הנחה על החניות אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: פלאש 90

משרד התחבורה מעדכן הערב (ראשון) באשר לצעדים שננקטו בנתב"ג לבלימת התפשטות הווריאנט החדש 'אומיקרון', "לתשומת לב הנוחתים בנתב"ג". 

בהמשך להחלטת הממשלה, בעקבות גילוי זן אומיקרון בישראל, אושרו תקנות קורונה חדשות, אשר יחולו מהלילה בחצות (בין ראשון לשני), במסגרת התקנות, המטילות חובת בידוד על כלל החוזרים מחו"ל, יופעלו הסדרים חדשים בכל הנוגע לשימוש בתחבורה ציבורית הפועלת מנתב"ג.

במסגרת התקנות החדשות: תתאפשר הורדת נוסעים בלבד מהרכבות והאוטובוסים המגיעים לנתב"ג. הנוחתים בנתב"ג לא יוכלו לעלות על הרכבת והאוטובוסים. בנוסף, היציאה מהשדה תתאפשר באמצעות רכב פרטי, איסוף על ידי קרובים או באמצעות מוניות מיוחדות ("ספיישל").

בכפוף לאישור תיקון התקנות, בתיאום עם משרד הבריאות והמשפטים, תתאפשר גם נסיעה מנתב"ג באמצעות מוניות שירות, שיפעלו בתפוסה של עד 50% לנסיעה משותפת לכתובת מגורים אחת. לפיכך, במטרה להקל על הטסים והטסות לחו"ל ולהפחית את סיכוני ההדבקה, החל מהלילה, תינתן הנחה של 50% בחניונים לטווח ארוך בנתב"ג לתקופה שתקבע.

עבור ציבור העובדות והעובדים במרחב נתב"ג, יוסדרו הסעות החוצה מנתב"ג כתחליף לתחבורה הציבורית. הטסים והטסות מאילת לנתב"ג בתעופה הפנים ארצית, ינחתו בטרמינל 3, ומשם ימשיכו באמצעות היסע חינמי לתחנת סבידור מרכז בתל אביב (בכפוף להצגת כרטיס טיסה מאילת).

כמו כן, השבות והשבים בטיסות בינלאומיות, לא יוכלו לעלות על טיסה פנים ארצית ויחוייבו לפעול בהתאם לתקנות חובת הבידוד. "ציבור הנוסעות והנוסעים, מתבקש להקפיד על כללי הבריאות ולהיערך בהתאם מבעוד מועד", הפצירו הערב במשרד התחבורה. 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0537417812 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הצחקתם את בנט... מכילים ומבנטטים  (ל”ת)

    שמויגר

;