1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

לראשונה: תו תקן ישראלי למפעלים פלסטינים

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים ומכון התקנים הישראלי העניקו לראשונה תו תקן ישראלי למפעלים פלסטינים ביהודה ושומרון | מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "המטרה - ליצור יציבות ביטחונית, אזרחית וכלכלית באזור כולו"

צביקה סגל, כ"ה כסלו תשפ"ב 29/11/2021 11:20

חותרים ליציבות טקס הענקת התו טקס הענקת התו צילום: דוברות מתפ"ש

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, בראשותו של אלוף רסאן עליאן, בשיתוף עם מכון התקנים הישראלי, קיימה אתמול (א׳) טקס חגיגי להענקת תו תקן ישראלי לראשונה לארבעה מפעלים פלסטינים מאזור יהודה ושומרון. תו התקן יאפשר למפעלים הפלסטיניים להרחיב את שיווק מוצריהם בשוק הישראלי ובשוק הבינלאומי. 

ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי הטקס, שהתקיים במטה מכון התקנים בתל אביב, "הינו תוצאה של עבודת מטה מעמיקה שקודמה בחודשים האחרונים ביחידת המתפ"ש ובשיתוף עם מכון התקנים, במהלכה עברו המפעלים הליך קפדני ובחינה מקיפה כדי להבטיח את תקינותם. זאת כחלק מתכנית רחבה לחיזוק ושיפור הקשרים הכלכליים של מדינת ישראל עם הרשות הפלסטינית, שאושרה ע״י שר הביטחון בני גנץ".

עוד השתתפו בטקס, מנכ"ל מכון התקנים ד״ר גלעד גולוב, ראש המנהל האזרחי תא״ל פארס עטילה, ומפקדים נוספים מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים. כמו כן, נכחו בעלי מפעלים פלסטינים נוספים הנמצאים בעיצומו של התהליך לקבלת תו התקן הישראלי. 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן אמר: "היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים עשתה היום צעד חשוב ביותר לחיזוק הכלכלה הפלסטינית והישראלית כאחד. במטרה ליצור יציבות ביטחונית, אזרחית וכלכלית באזור כולו".

"פעלנו בנחישות להשגת תווי התקן למפעלים הפלסטינים, כך שיוכלו להרחיב את הכנסותיהם בצורה משמעותית ולתרום לכלכלת האזור כולו. כולי תקווה כי מפעלים נוספים יסיימו את התהליך ויהיו זכאים גם הם לקבלת תו תקן ישראלי", הוסיף עליאן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;