1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הרבי מויז'ניץ לשר התקשורת: "גם היוונים ניסו ולא הצליחו" • תיעוד מהמפגש

המפגש של גדולי ישראל אצל השר יועז הנדל מעורר התעניינות גדולה. 'בחדרי חרדים' שחשף אודות המפגש הבוקר לראשונה, מביא את הפרטים מתוך החדר | הבקשה של גדולי ישראל מהנדל שיחוס וירחם שלא לערבב את הטלפונים הכשרים עם המכשירים הפסולים. ומה השיב השר?

ארי קלמן, משה ויסברג, כ"ה כסלו תשפ"ב 29/11/2021 16:34

חשיפת 'בחדרי חרדים' הרבי מויז'ניץ במפגש עם השר יועז הנדל הרבי מויז'ניץ במפגש עם השר יועז הנדל צילום: באדיבות המצלם

כפי שנחשף לראשונה הבוקר ב'בחדרי חרדים' שורה של רבנים ואדמו"רים בראשות הרבי מויז'ניץ וראש הישיבה הגאון רבי משה צדקה נועדו הבוקר (שני) עם שר התקשורת יועז הנדל לדבר על ליבו בעקבות רפורמות שהוא מתכנן שמהווים איום על המשך מערך הטלפונים הכשרים.

את הפגישה יזמו בוועדת הרבנים לענייני תקשורת, ומי שהוציא אותה אל הפועל היה עוזרו של חבר הכנסת יעקב ליצמן מוטי בבצ'יק, שתיווך בין ועדת הרבנים שגיבשו קבוצה של רבנים לבין השר יועז הנדל.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הפגישה תוכננה במשך מספר ימים, אתמול באופן מקרי שמע על כך האדמו"ר מויז'ניץ שהחליט באופן מפתיע ודרמטי להשתתף בפגישה ולפגוש את השר, כפי שדווח הבוקר, האדמו"ר הקדים את התפילה בשעתיים ואת הבריתות והטריח את עצמו ועלה לירושלים.

במהלך הפגישה השמיעו הרבנים את החשיבות בשמירה על הטלפונים הכשרים. הרבנים התעלמו גם מהבעיות שהציג השר נגד ועדת הרבנים שחוסמת מספרי טלפון חיוניים, של משרדי ממשלה וארגוני חירום לעיתים.

האדמו"ר מויז'ניץ הסביר לשר את חשיבות השמירה על מערך הסלולרי הכשר ולא להקים מערך אחר. הרבי הסביר: "אנחנו היום בחנוכה, וכמו שאז היוונים רצו לפגוע בנו, אסור גם היום להשכיח ולפגוע בלומדי התורה". על האפשרות שתבוטל הקומה הכשרה אמר הרבי "כמו שהמים והשמן לא מתערבבים אסור גם לערבב בנושא הטלפונים - בין הכשרים ללא כשרים".

בסוף הפגישה סוכם כי בטרם יחל הליך השימוע, יפגשו נציגים מוועדת הרבנים לענייני תקשורת עם מנכ"ל משרד התקשורת ויבחנו פתרונות שיצמצמו את הפגיעה במגזר החרדי שחלקים ממנו עדיין צורכים את הניידים הכשרים.

השר הנדל השיב לרבנים על הטענות שהטיחו לאורך המפגש והביא את משל ה'חפץ חיים' על העגלה ריקה המלאה: "אני מרגיש שאני העגלה המלאה אני מכבד אתכם אני מרגיש בנוח לשבת אתכם. אבל צריך להסתכל על הפרטים הוויכוח זה איך להסתכל על מדינת ישראל והאם מדינת ישראל יכולה להסדיר את מה שקורה במרחבה".

עוד אמר שר התקשורת לרבנים ולאדמו"רים כי "50% מהחברה החרדית מחוברים לאינטרנט, אתם רוצים לטמון את הראש בחול?" שאל השר את הרבנים. 

ביקורת נרשמה בקרב הציבור על הפגישה שלא נערכה בצורה מכבודת ומספיקה מצד השר שכנראה לא הבין את חשיבות הרבנים שיושבים עמו בפגישה. תרעומת נרשמה על העסקנים מהוועדה שגררו את גדולי ישראל למפגש.  

בהודעת הדוברות שיצאה מלשכת שר התקשורת נאמר: "השר נפגש עם אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות מהמגזר החרדי לבקשתם בסוגיית הקווים הכשרים. שר התקשורת הקשיב לטענותיהם בלב פתוח ונפש חפצה מתוך דאגה לכל עם ישראל והודה להם על שהגיעו ללשכתו. השר הבטיח כי דלתו פתוחה גם בעתיד בכל תחום שיידרש. השר איחל לרבנים חג חנוכה שמח ושימשיכו להרבות אור בעם ישראל".

במפגש השתתפו: האדמו"ר מויז'ניץ, הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל ראש ישיבת מיר וחבר מועצת גדולי התורה, הגאון רבי משה צדקה ראש ישיבת 'פורת יוסף', חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים', הגאון רבי עמרם אופמן, הגאון רבי יצחק קולדצקי חתנו של הגר"ח קנייבסקי, והאדמו"ר מסטריקוב שמוביל את המאבק נגד חנויות הסלולר בבני ברק,

כמו כן השתתפו המרצים: הרב צביאלי בן צור, הרב מנחם שטיין הרב יחיאל מנדלסון מנהל הסמינר בירושלים ועוד, לצד מזכיר המועצת החסידית יעקב ולצר. כמו כן השתתפו עסקני הוועדה והלוחמים בפגעי הטכנולוגיה, חיים לנג, שעיה דויטש, יהודה חן, ואברהם וייל. העסקן יונתן לבקוביץ נעדר עקב השבעה על אביו ז"ל.  

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אסור להכיר במושחתים האלה כאילו שיש להם איזה מעמד בעם ישראל  

  חיים

  • יחי ההבדל. היוונים אז כפו על עם ישראל.כיום ועדת הרבנים היא סו שכופה ואונסת 

   אשר

  • נכון, אסור להכיר במושחתים של ועדת הרבנים (ל”ת)


 2. כתבה מוזרה  

  יהודי

  • מה אתה רוצה, אלה שכתבו את הכתבה ודאי לא צורכים את הכשר (ל”ת)

   **

  • זה ענין של זמן עד שכולם יהיו עם סמארטפונים 


 3. כל פרסומת של חברות הסולולר לחרדים עם גדולי ישראל  

  גזירה חדשה מהיום

 4. בושה שעסקנים גורררים את גדולי ישראל בשביל האינטרסים הכספיים שלהם, בוז  (ל”ת)

  יעקב

  • חוצפה אין גבול להטריח את גדולי ישראל להסביר למה לא כדאי טלפון לא כשר  (ל”ת)

   חימל קירשנבום

 5. הדמיון לגזירות היוונים - ממש אחד לאחד; מזכיר לי את  

  ז'וז'ו

 6. סתם ביטול תורה עדיף שישבו וילמדו  

  ליטאי

 7. שוב ושוב אותם עסקנים רומסים את המושג גדולי ישראל, שוב הם מוכיחים קבל עם ועדה כי הם סה"כ כלים בידי אותם עסקנים לדאבון לב  (ל”ת)

  שלוימי

  • זה לא גדולי ישראל, תהיה רגוע 


  • הרב צדקה והרב שטיין 


  • הרב משה צדקה הוא רב לענייני האינטרנט והסלולר (ל”ת)


 8. אאא  

  גגג

 9. השר הנדל ציין את העובדות כהווייתן והעמיד את חברי המשלחת במקום. כל הכבוד לו.  (ל”ת)

  אלי'

  • חובתנו להציל את מי שאפשר, זה שיש הרבה שנפלו זה עצוב. (ל”ת)

   יוסי

  • כל הכבוד שהעמיד את הרבנים במקום??!?  

   יהודי

 10. היוונים לא הצליחו אבל ליברמן בעזרת השם יתברך יצליח להרוס את הדת והישיבות .. ונאמר אמן  (ל”ת)


  • חס וחלילה בחלום הלילה אולי....מי אתה שככה מדבר?  (ל”ת)


 11. לא יודעים במי מדובר  

  היהודי

 12. פגישת הרבנים  

  יעקב

 13. מה הוא טוען  


 14. מדברים שפות אחרות לגמריי לא היו צריכים להפגיש אותו עם האדמור אלא עם פוליטיקאים חריפים שזהו תפקידם לרדת לליכלוך ולעבוד  (ל”ת)


  • הפוליטיקאים לא הצליחו. אז העסקנים גררו אליו את האדמורים והרבנים. 

   מוטי

 15. האם באמת השר דואג לילדיו כראוי ? ןהסביר בשאלה : איזה ילדים נמצאים בצב של עליה ברוחניות ואיזה לא ממש בעליה ויוצא שמי שלא במצב של עליה אז הוא במצב של ירודה וזה הבעיה ! מקווה שמבינים שצריכים להיות במצב של עליה ברוחניות כמו בגשמיות , בהצלחה ובשורות טובות.  


 16. היו צריכים להביא לפגישה את ר' חיים קנייבסקי. מבט אחד ביועז הנדל והאיש היה מתאדה.  (ל”ת)

  אברהם

  • אין לו זמן לבזבז זמן עבור פרנסתם של שני העסקנים שמנהלים את ועדת הרבנים (ל”ת)


 17. כך צריך להיות  

  ציוני

 18. לפי סוג התגובות ניתן לראות מי מחזיק סמרטפון ומי לא , בעלי הסמרטפונים שימו לב להיכן הידרדרתם - לדבר על גדולי ישראל כאחרוני הפוליטיקאים , ולכם מערכת כיכר השבת דעו לכם שאינכם מייצגים את היהדות הנאמנה.  (ל”ת)

  מרדכי

  • אתה בכלל בחדרי, מטורלל 


 19. במשך שנים הרבנים שמעו רק את העסקנים הבוחשים בקדירה  

  פרלמן

 20. הדאגות שלו לילדיו. ודאגת האדמור לילדי החסידים. כרחוק מזרח ממערב  


;