1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

אליעזר ברלנד נפגש עם בני משפחת אברהם אדרי ז"ל בבית הקברות

בהר המנוחות נפגשו אתמול לראשונה מנהיג קהילת 'שובו בנים' אליעזר ברלנד ובני משפחתו של אברהם אדרי ז"ל, שלפי החשד נרצח בהוראתו בשנת 1990 | ברלנד העיד כי הופגש עם ברוך שרביט - והתייחס לראשונה לחשדות: "אני לא מכיר אף אדם מהם, שום מילה הם לא שמעו ממני"

אבי גדלוביץ', כ"ו כסלו תשפ"ב 30/11/2021 18:22

מעצרו הוארך בשלושה ימים ברלנד בבית המשפט ברלנד בבית המשפט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט האריך היום (שלישי) פעם נוספת את מעצרו של אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', בחשד למעורבות בפרשת הרצח וההיעלמות של ניסים שטרית ואברהם אדרי. ברלנד, המרצה עונש מאסר בפרשת 'עושק שחור', יישאר במעצר עד ליום חמישי.

במהלך הדיון בבית משפט השלום בירושלים עלה כי אליעזר ברלנד הופגש אתמול עם בני משפחתו של אברהם אדרי, שלפי החשד נרצח בהוראתו בשנת 1990. הפגישה תקיימה סמוך לקברו בהר המנוחות.

ברלנד העיד כי חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים הפגישו אותו עם חסידו העצור בפרשה, ברוך שרביט, ששמו הותר אתמול לפרסום. "הפגישו אותי עם שרביט אתמול לשישים שניות", סיפר ברלנד בדיון, "אמרתי לו תספר את כל האמת".

בתום הדיון התייחס ברלנד לחשדות נגדו וטען כי לא נתן את ההוראה לרצוח. "שלושים יום אני מחכה שיביאו לי את האנשים ממשמרת הצניעות שיגידו שאני שלחתי אותם", אמר, "אני מוכן עכשיו, עד לא מאוחר. אני לא מכיר אף אדם מהם. שום מילה הם לא שמעו ממני, זו עלילת דם".

כפי שדווח אתמול, לבית המשפט השלום בירושלים הוגשה הצהרת תובע נגד אחד החשודים בפרשת הרצח של הנער ניסים שטרית לפני למעלה משלושים שנה. נגד החשוד, בנו של שר לשעבר ששמו עדיין אסור בפרסום, תגיש הפרקליטות כתב אישום כבר בימים הקרובים.

לפי העדויות שבידי המשטרה, אשר נגבו מהחשודים האחרים העצורים במסגרת הפרשה, החשוד השתלט על שטרית, חטף והכניס אוותו לרכב. בהמשך, נסעו חברי הקבוצה לכיוון קבר דן בן יעקב שם הכו אותו למוות. לפי המשטרה, קיימות עדויות כי מותו של שטרית נגרם כתוצאה מהאלימות שהופעלה נגדו.

מהמשטרה נמסר כי חקירת מקרי הרצח קרובה לסיומה. "לאחרונה חלה התפתחות משמעותית בחקירה כשחוקרי היחידה המרכזית במחוז ירושלים חשפו וביססו תשתית ראייתית לכך שהנער נסים שטרית ז"ל נחטף ונרצח לפני כ-35 שנים", הודיעה המשטרה בתום הדיון בבית המשפט.

במשטרה ציינו כי חוקרי היחידה המרכזית הצליחו בחלוף שנים רבות ובהיעדר גופתו, לחשוף את האמת מאחורי היעדרותו ולעצור את החשודים במעורבות במעשה החטיפה והרצח.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן התייחס להתפתחות בחקירה והצהרת התובע שהוגשה היום ואמר: "הצהרת התובע הראשונה שהוגשה היום נגד אחד החשודים במעורבות ברצח וחטיפת הנער נסים שטרית ז"ל, היא תולדה של חקירה מאומצת ומורכבת שהתנהלה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בליווי הפרקליטות".

"לא חסכנו משאבים ואמצעים בחקירה וגם בחלוף שנים ארוכות, החוקרים לא הרפו מהחתירה לאמת וביצעו אינספור פעולות חקירה משמעותיות, מורכבות ויצירתיות שהובילו לפריצת הדרך וחשיפת האמת מאחורי היעדרותו. מדובר בעדות נוספת לכך שאנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו בכדי להגיע לכל רוצח ולפענח כל מקרה רצח גם בחלוף שנים רבות. אני סמוך ובטוח שהעמל רב שהשקיעו החוקרים מסביב לשעון יביאו לסיום הפרשה, לצדק, למיצוי הדין עם המעורבים ולמעט מזור לבני המשפחה", הוסיף מפקד המחוז.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סוף סוך הורדתם את התואר "הרב"  

  עובדיה

 2. האדם הזה לא מפסיק לבזה קדושת טלית ותפילין ועוד חילול השם. מקווה בשבילו שהוא יזכה לעשות תשובה, אף פעם לא מאוחר מדי  (ל”ת)


 3. תראה כמה פעמים כתבת ברלנד בלי התואר הרב... קצת כבוד  


  • לקרוא לו רב זאת הזנייה של הכינוי רב אדם שמתנהג בצורה כזאת עוד לפני סיפור הרצח צריך לקרוא לו עבריין  (ל”ת)

   אוגן

  • ברוך השם 


  • איפה הכבוד "הרב" חוצפה (ל”ת)

   חגי

 4. תתביישו לכם שנכנעתם לטרוריסטים...  

  יעקב

 5. שהחינו הורידו את התואר הרב  (ל”ת)

  חימל

 6. סתם  

  אדי

 7. ...  


;