1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

"אנשי אמת": כנס ללומדי דיינות בבית-אל

מספר כוללים ללימוד דיינות השתתפו בכנס בו נערכו כמה שיעורים, שנועדו לסייע למי שמעוניין להיות דיין | הרב זלמן מלמד: על הדיינים להיות אנשי אמת, שלא משנים את דעתם בעקבות לחצים

יאיר כלפה, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 12:22

שיעורים וכלים מעשיים הכנס ללומדי דיינות הכנס ללומדי דיינות צילום: אריה מינקוב

מספר כוללים לדיינות השתתפו בכנס חנוכה שהתקיים בישיבת בית אל בשיתוף רשת בתי הדין החדשה "לכתחילה", המאחדת הרבה מבתי הדין לממונות.

המשתתפים בכנס, אותו הנחה הרב יצחק זאגא, שמעו מספר שיעורים שעסקו בנושאים מעשיים שיעזרו למי שמתעתד להיות דיין בבתי הדין לממונות. ראש ישיבת בית אל, הרב זלמן מלמד, אמר כי על הדיינים להיות אנשי אמת, שלא משנים את דעתם בעקבות לחצים.

ך צילום: אתר ישיבה.

הרב עידו רכניץ, מנהל רשת ארץ חמדה גזית, הציג את שיטות הפוסקים בהגדרת חברה בע"מ. והנפק"מ היוצאות מכך. הרב אהרון פלדמן, דיין ברשת ארץ חמדה, נתן שיעור על מעמדו ההלכתי של החוק הקובע שעסקת מקרקעין נגמרת ברישום (טאבו). 

הכנס ללומדי דיינות | צילום: אריה מינקוב

השופט בדימוס ר' בן ציון גרינברגר, סקר מה הם הסעיפים החשובים בחוק הבוררות, ומאלו דברים על הדיין להישמר כדי שבית המשפט לא יבטל את פסק הדין.

בסיום הכנס, התקיים שיעור בבית המדרש של ישיבת בית אל, מאת דיין בית הדין הגדול, הרה"ג ציון לוז, דיין בבית הדין הגדול לערעורים, בנושא, האם ניתן לפסוק יותר ממה שהתובע תבע.

במהלך הכנס דיבר הרב ניר אביב (ראש כולל דינות בישיבת הכותל) על היעדים של ארגון "לכתחילה" והביא ממגילת תענית שהיוונים ביטלו את בתי הדין בישראל, והחשמונאים החזירום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אשריהם ישראל!!  (ל”ת)


  • איזה יופי 

   דוד ומשה בן חיון

 2. אנשי אמת שלא משנים את דעתם בעקבות לחצים  

  אוביקטיבי

 3. כל כך קשה לכתוב הרב בן ציון?  (ל”ת)


;