1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה
 4. פוליטי

משרד הבריאות מקדם רפורמה שתתמוך בהפלות

שר הבריאות ניצן הורוביץ מתכוון לקדם רפורמה חדשה שמטרתה ביטול הכוח של הוועדות להפסקת היריון | בנוסף מתכנן השר להעביר את תהליך ההחלטה בנושא לקופות החולים 

יוסי ריינר, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 12:56

הקץ לעידוד הילודה? תינוק בבית חולים תינוק בבית חולים צילום: freepik

ע"פ רפורמה החדשה, אותה מקדם שר הבריאות ניצן הורוביץ, משרד הבריאות יגביל את כוחה של הוועדות הפועלות כבר עשרות שנים לצמצום ההפלות המיותרות ל"ע. בנוסף, יקדם המשרד חקיקה שמטרתה לאפשר לנשים עד השבוע ה- 12 לבצע הפלה מבלי להופיע בוועדות, כפי שהחוק מחייב.

עד היום, הוועדות שפועלות בישראל עוד מ- 1988 תחת הנחיית משרד הבריאות מנחות את חברי הוועדות שנדרשו להתעסק בסוגיית ההפלות לעשות הכל ע"מ למנוע הפלות שהן מיותרת.

מהקו אותו הנחה משרד הבריאות עד עתה את הוועדות, ניתן להיווכח שעיקרי הדברים הם - "לצורך עידוד הילודה ושיפור המצב הדמוגרפי במדינה, הוקמה ועדה בין-משרדית, אשר בין החלטותיה גם הגברת ההסברה בקרב הוועדות שמתעסקות בנושא ההפלות". עוד נכתב - "אנו חוזרים וקוראים לחברי הוועדות - רופאים ועובדות סוציאליות, להקדיש זמן ולשוחח עם הנשים הפונות לוועדה כדי שישקלו שוב את בקשתן". כעת מפרסם אדיר ינקו "בידיעות אחרונות" על כך שבשבועות האחרונים החליט שר הבריאות ניצן הורוביץ לשים קץ להנחיה הזאת, לבטל את הכוח של הוועדה ולהעביר את תהליך ההחלטה בנושא, לקופות החולים.

ע"פ הפרסום, הצעדים החדשים יכללו ביו היתר את שינוי הטופס בקשה שהיה עד כה וצמצום והקלת השאלות, משרד הבריאות אף צפוי לתמוך בחקיקה שמטרתה לאפשר לכל אישה עד השבוע ה-12 לאפשר לבצע הפלה מבלי שתיאלץ להופיע בפני הועדה בבית החולים, כפי שהחוק מחייב כיום.

בנוסף, במשרד הבריאות בוחנים להעביר חלק מהאחריות על התהליך, לקופות החולים והתהליך הטיפול להפלה בשבועות המוקדמים, תיעשה בקופות במקום בבתי החולים.

ע"פ הפרסום של ינקו ב"ידיעות אחרונות" את המישור החקיקתי תוביל ח"כ מיכל רוזין ממפלגת מרצ יחד עם ח"כ גבי לסקי ממפלגתה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יופי, אם זה שר הבריאות, שמקדם הפלות, איך אנחנו אמורים להאמין לו שהחיסונים בטוחים, אולי גם שם יש לו איזה אג'נדה לדילול אוכלוסין  (ל”ת)


  • חחחחח הצחקת אותי ברמה בינונית 


 2. רע מאד. ליצמן תגיב. דרעי תגיב. גפני תגיב. סמוטריץ תגיב. בנט ממשיך לשתוק.  (ל”ת)


 3. ליצמן תמחה. דרעי תמחה. גפני תמחה. סמוטריץ תמחה. לא תשתוק  (ל”ת)


 4. רוצח ילדים, עצת פרעה כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו  (ל”ת)

  יואל

 5. צריך גם לעשות רפורמה שאסור להביא לעולם יותר מ 4 ילדים .. ולא 10 ילדים ואחרי זה המדינה צריכה לממן ולגדל אותם  (ל”ת)


;