1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

עד המדינה ניר חפץ בחקירה הנגדית: "חשבתי שלא אצא מזה בחיים"

ניר חפץ ממשיך לחשוף את השיטות הפסולות שהופעלו עליו במהלך חקירתו; "שמו אותי בכלוב מטונף, כמו של קופים. בהתחלה הכניסו עצירים לבושים בכתום שדיברו ערבית, אח"כ הכניסו את העזתיים. אחד מהם זיהה אותי עם נתניהו. הם התחילו לצעוק נתניהו! נתניהו! ושקשקו באזיקים"

מאיר גלבוע, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 14:42

"התחילו לצעוק נתניהו!" ניר חפץ ניר חפץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד המדינה ויועצו של בנימין נתניהו לשעבר, ניר חפץ, התייצב היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בירושלים, להמשך עדותו בתיק 2000 (מוזס נתניהו). חפץ נחקר בחקירה נגדית על ידי פרקליטו של ראש האופוזיציה, עורך הדין בועז בן צור, ובמהלך עדותו נחשפו שיטות החקירה הבעייתיות שהפעילו החוקרים על חפץ.

באולם הוקרנו סרטונים מתוך חקירתו של חפץ, ובו נשמעים האיומים הקשים שהפעילו עליו החוקרים. "הפצצה שתחטוף ביום יומיים הקרובים תזעזע את עולמך. אתה לא לוקח בחשבון את היכולות שלנו או מה שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו 433, שיטות החקירה שלנו הכי דומות לשב"כ. כל מה שאתה מדמיין שיכול להיות- יהיה. אני לא מרמה אותך ניר. הילדים שלך לא ירצו להיות בקשר איתך-גם לא אשתך. ההשלכות מעבר לכלא ולתקשורת- התא המשפחתי שלך בסכנה".

ניר חפץ הגיב לדברים שנאמרו בסרטון מתוך חקירתו ואמר כי "האיום היה ברור. אם לא אספק גרסה יהיה איום על משפחתי".

חפץ חושף פעולה בעייתית נוספת שהופעלה נגדו בחקירה: "נכנס חוקר שמעולם לא הכרתי ולא ראיתי אותו אח"כ, התקשר בסלולארי לאשתי! מול העיניים שלי! ואמר שעומדים לשחרר אותי ומחר אני בבית. אמרתי לחוקר - למה אתם משחקים ברגשות של המשפחה שלי?! תעזבו את המשפחה! זה חתיכת מהלך מנובל. אחרי התרגיל הזה האריכו לי את המעצר ב 8 ימים".

חפץ סיפר על התנאים הקשים בהם הוחזר במהלך חקירתו: "שמו אותי בכלוב מטונף, כמו כלוב של קופים. בהתחלה הכניסו כל מיני עצירים לבושים בכתום שדיברו ערבית, אח"כ הכניסו את העזתיים. אחד מהם זיהה אותי עם נתניהו. הם התחילו לצעוק נתניהו! נתניהו! ושקשקו באזיקים. זה- יחד עם אירועים נוספים שקרו בתא-חשבתי שאני בסכנה, שלא אצא מזה בחיים".

חפץ סיפר כי "הוציאו אותי מהמיטה ב 06:00 לחדר החקירות. לא אכלתי עד ליום שאחרי. כל מה שאכלתי בלהב 433 זה רק סנדוויצ'ים משולשים ממכונה. במעצר שמו לי 5 פרוסות לחם עם ריבה ושוקולד, ככה במשך שבוע, לא אכלתי שום דבר פרט למה שתיארתי. תזונה בלתי מתקבלת על הדעת. בלי סכו"ם-שמתי את האוכל על הברכיים ואכלתי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאושר לראות  

  יוסף סטלין

 2. צריך לפסול אותו כעד אחרי דבר כזה  (ל”ת)

  אליהו

  • צריך להכניס את החוקרים 433 לכלא 


 3. גועל נפש השמאל מושחת צבוע  (ל”ת)

  מערכת המשפט רקובה עד היסוד

 4. אנחנו איתך ניר!  (ל”ת)


 5. יש לפסול את ההודאות שניגבו ממנו בדרכים הפסולות והבלתי חוקיות  (ל”ת)

  יואל

 6. מה לא עושים כדי להפליל את ביבי  (ל”ת)

  בני

 7. אינקוזיציה  (ל”ת)


 8. מדינת סדום ועמורה רח"ל  (ל”ת)


 9. צריך לחקור את החוקרים  


 10. Sedom  


 11. להקים ועדת חקירה דחוף  


;