1. עמוד הבית
  2. VOD
  3. חדשות

פרסום ראשון: הנשיא נועד עם ארגוני הרפורמים

נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד הבוקר עם נציגי הארגונים הרפורמים, הקונסרבטיבים ונשות הכותל, זאת ברקע העימות המתחדש סביב הכוונה ליישם את מתווה הכותל, וכן בעקבות מה שהפך לעימות חודשי בתפילות ראש חודש ברחבת הכותל

ארי קלמן, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 15:47

בניסיון להרגיע את הרוחות הנשיא הרצוג בכותל הנשיא הרצוג בכותל צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד הבוקר (רביעי) עם נציגי הארגונים הרפורמים, הקונסרבטיבים ונשות הכותל, ברקע העימות סביב כוונת הממשלה ליישם את מתווה הכותל שהוקפא בממשלה הקודמת, וכן בעקבות מה שהפך לעימות חודשי בתפילות ראש חודש ברחבת הכותל באמצעות נשות הפרובוקציה.

הפגישה התקיימה במסגרת ניסיונות של הנשיא הרצוג להרגיע את הרוחות, כשהוא מקיים שיחות עם הגורמים המעורבים בנושא התפילה ברחבת הכותל, דבר שכמעט והביא לעימות אלים בין חברי הכנסת החרדים והרפורמים בראש חודש החולף.

בפגישה בבית הנשיא היום השתתפו ח"כ גלעד קריב, ח"כ אלון טל, נציגים ונציגות מהתנועה הרפורמית בישראל, התנועה המסורתית בישראל וארגון 'נשות הכותל'. בפגישה השתתפו גם מנכ"ל בית הנשיא אייל שויקי והיועצת המשפטית של בית הנשיא עו"ד אודית קורינלדי-סירקיס.

הפגישה בבית הנשיא. צילום: דוברות בית הנשיא.

כאמור, הפגישה התקיימה בהמשך להודעת לשכת הנשיא מהחודש שעבר בדבר יוזמת הנשיא לדיאלוג ולהובלת תהליכים בראשותו של מנכ"ל בית הנשיא בנושא התפילה ברחבת הכותל. אחרי שהנשיא מנע את העימות ברחבת הכותל בתפילת ראש חודש.

"בפגישה הנשיא שמע את עמדותיהם והצעותיהם של נציגי התנועות השונות. הנשיא שב והדגיש כפי שהוא אומר באופן עקבי לכל המעורבים בנושא כי הוא שואף להביא להרגעת הרוחות בכדי למנוע שנאת חינם בשריד מקדשנו", נמסר מבית הנשיא שציינו כי "הנשיא גינה כל סוג של אלימות פיזית ומילולית והוסיף כי הכותל הוא מקום קדוש אליו נשואות עיני כל העם היהודי בארץ ובתפוצות ויש לנהוג באחריות ובאיפוק ולנסות למצוא נתיבות שלום בין כל החלקים בעמינו בארץ ובתפוצות".

בארגונים הרפורמים בירכו על הפגישה. רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית אמרה בסיום המפגש: "אנו מקווים כי הנשיא, לצד ראש הממשלה, וכל השרים הנוגעים בדבר ישימו קץ למשבר המתמשך אשר מערער את שלמות עם ישראל ומסכן מתפללות ומתפללים ברחבת הכותל".

חבר הכנסת הרפורמי גלעד קריב אמר לנשיא המדינה הרצוג בפגישה: "אנו מצפים ליישום מתווה הכותל, המאפשר לכל יהודי ויהודיה מן הארץ ומן התפוצות להתפלל באתר כמנהגם, מבלי ליצור חיכוך ומחלוקת מיותרים".

בתום הפגישה מסר קריב: "הדגשתי כי לא ניפול למלכודת הקמפיין המסוכן והמסית שמובילים יו"ר האופוזיציה נתניהו ושותפיו, המנסים להבעיר את הכותל ולזרוע שנאה בין חלקי העם היהודי מתוך מניעים פוליטיים ואישיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרפורמים הם חבורת של אנשים לא מובנים , פשוט חולים בעוד סוג של קורונה .  


  2. הבו לי הכותל, ואם אין מת אנוכי.  

    שריר

;