1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

מתקפה ב'ידיעות' על רעיית רוה"מ גילת בנט: "הגברת 2"

מאמר ב'ידיעות' תוקף הבוקר את ההחלטה של משפחת בנט לצאת לחופשה, בו בזמן שראש הממשלה ממליץ לאזרחים שלא לטוס לחו"ל. "אם את, גברת בנט, לא מתייחסת ברצינות לבעלך, אל תצפי מאיתנו להתייחס אליו כך" | גורמים במשרד רוה"מ טוענים כי ניסו לשכנע את גב' בנט לא לצאת לחופשה - אך היא סירבה

מאיר גלבועכ"ח כסלו תשפ"ב 02/12/2021 07:22

לא שעתה להפצרות נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ההחלטה של רעיית ראש הממשלה, גילת בנט, לצאת לחופשה של מספר ימים בחו"ל עם הילדים, מובילה למתקפה קשה מכל קצוות הקשת הפוליטית. הדיווחים על כך שלמרות הפצרות גורמים בסביבת ראש הממשלה, רעייתו גילת התעקשה לצאת לחופשה, וזאת למרות שבעלה המליץ לאזרחי ישראל לא לטוס, מובילה למתקפה נגדה של העיתונאית סימה קדמון ב'ידיעות אחרונות'.

"ההחלטה של משפחת בנט לצאת לחופשת חנוכה בחו"ל היא הזויה, מקוממת, שלא לומר מטופשת באופן שמעורר דאגה", כותבת קדמון הבוקר (חמישי). לדבריה, אם נכונה השמועה שאשת ראש הממשלה יצאה למרות בקשת בעלה שלא לטוס כעת, "הרי שמדובר כאן בשיקול דעת מטריד של אשת ראש הממשלה. לא פלא שהיו מי שמיהרו לכנות אמש את גילת בנט "הגברת 2", כשהם רומזים לקפריזות של מי שעד לא מזמן נשאה בתואר של אשת ראש הממשלה".

עוד כותבת קדמון: "אם ראש הממשלה לא מצליח להשפיע על אשתו וילדיו, תהו אתמול רבים מאזרחי ישראל, איך הוא מצפה להשפיע על הציבור הישראלי. שהרי אחרי הכרזתו על מצב חירום והמלצתו לא לטוס כרגע לחו"ל מיהרו רבים מהם לבטל את חופשתם".

"כשהנשיא ריבלין, ראש הממשלה נתניהו ושרים אחרים שלחו אותנו לחגוג את ליל הסדר בלי המשפחה והם עצמם בילו את החג עם בני משפחתם", מזכירה קדמון, "האירוע הזה לא נשכח ולא נסלח, ומן הסתם כך יהיה גם עם נסיעתה של גילת בנט".

לסיום היא כותבת: "אם את, גברת בנט, לא מתייחסת ברצינות לבעלך, אל תצפי מאיתנו להתייחס אליו כך".

אחרי שמשפחתו המריאה אמש (רביעי) לחופשה בחו"ל למרות המלצתו להימנע מטיסות בעקבות גילוי הווריאנט החדש, ראש הממשלה נפתלי בנט ניסה להסביר מדוע זה בסדר שמשפחתו תטוס לחופשה.

בפוסט מפורט הסביר ראש הממשלה את הצעדים שנקט, כך שלא סגר את נתב"ג זאת בעקבות כך שמנעו את פרצת נתב"ג ו-100% מהנוחתים נבדקים. לדבריו, "בשלב זה מספיק ואין צורך לסגור לחלוטין את נתב"ג".

ראש הממשלה בנט מודה בפוסט המפורט כי הממשלה עדיין לא יודעת מספיק לגבי הווריאנט החדש. "אנחנו יודעים שהוא ככל הנראה מדבק הרבה יותר", מציין בנט, ומוסיף כי "ככל הנראה אדם שמחוסן שלוש פעמים מוגן מפני תחלואה קשה בצורה טובה בהרבה מבלתי מחוסנים או ממחוסנים חלקית". לגבי שאר המידע "ניאלץ לחכות למידע נוסף עוד כמה ימים", כותב בנט.

לגבי הביקורת על כך שמשפחתו המריאה לחופשה בזמן שהמליץ להימנע מטיסות מסביר ראש הממשלה, "משפחת בנט כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הווריאנט ובאילו מדינות הוא מפושט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים".

"משפחתי (בלעדיי, אני נשאר איתכם...) הייתה אמורה לנסוע לנופש במהלך חופשת חנוכה במדינה שהתבררה כאדומה. הנופש בוטל מיד, ולאחר שהתבררו הכללים החדשים, הם הזמינו נופש למדינה שמותר לצאת אליה", הוסיף וציין בנט כי "כולם יוצאים על פי כל ההגבלות וכמובן ישהו בבידוד כנדרש".

"אזרחי ישראל חשובים לי בדיוק כמו ילדיי", מנסה בנט להסביר גם למה לא סוגרים את השמיים לגמרי , "אם הייתי חושב שהמצב מצריך סגירה הרמטית של השמיים - היינו עושים זאת. אולם מצב התחלואה המשופר של ישראל, היכולות שלנו בריצוף והתגובה המהירה בבדיקות ה PCR+ - כל אלה מאפשרים לנו, בשלב הזה, להמשיך את החיים במינימום הפרעה, ולהתנהל מתוך איזונים נכונים על המגבלות, שכוללות בידוד ובדיקה נוספת בחזרה".

בהתייחסות לכך שיוטל סגר בעקבות הווריאנט החדש אמר בנט, "כרגע לא, ומטרתי לעשות הכול כדי להימנע מכך. אבל למדנו כבר שעם הקורונה צריכים להיות עם יד על הדופק ובמקרים חריגים מאד להגיב מהר ובנחישות כדי להציל חיים. אם כולנו נתחסן במהירות ונשמור על ההנחיות כמו מסיכות בחללים סגורים ואוורור – נימנע מסגרים ומגבלות".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט תעוף לנו מהפנים  


 2. שמה עליך פס. וזה רק ההתחלה  

  המשקיפה

 3. כמו גילה גמליאל שהפרה הנחיות והורדה מרשימת מועמדי הליכוד  

  מרים

 4. משיהו מופתע???  (ל”ת)

  שירה

 5. הגברת שעושה מה שבא לה היא מנחת הורים....  (ל”ת)

  דוגמא אישית...

 6. פני הדור כפני מנחת ההורים המצפצפת וזורקת  (ל”ת)


 7. "הקנאים" מכל גווני הקשת הצועקים על אחרים, הם בעצמם לא מקיימים דבר מזעקותיהם על אחרים!  (ל”ת)

  נו

 8. חבל שבנט בעצמו לא יצא לחופשה ארוכה  (ל”ת)

  לאחר העיון

 9. שלא לדבר על הפן ההלכתי שלא מתיר יציאה מארץ לצורך טיול  (ל”ת)

  אליהו

 10. נפתלי בנט  


 11. הגאותן הזה מצפצף על כולם על הבוחרים שלו על המדינה שבמקרה  

  חח

 12. נו עוד לא התעוררתם??  


 13. כל החברה שם למעלה יודעים שהקורונה בלופ...  (ל”ת)


 14. מה רציתם ! כל הזמן קבעתם האשה היא מחליטה לבד והיא קובעת ולכך קבלתם את זה . כבוד של האשה שעושה רצון בעלה, וכך מונעים את הצרות כאלה  


 15. פרס ישראל על זלזול וחוסר אחריות  (ל”ת)

  ועדת הפרסים

;