1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

בן כספית: 3 אפשרויות על טיסת משפחת בנט

היציאה לחופשה של משפחת בנט הובילה למתקפה קשה מכל קצוות הקשת הפוליטית. בן כספית מתח ביקורת על רה"מ בנט ושאל בטורו ב'מעריב': "מה עבר לו בראש?". הוא הציג שלוש אפשרויות, ובסוף סיכם: "כבר לא משנה. הנזק נעשה"

חיים שמואלי, כ"ח כסלו תשפ"ב 02/12/2021 14:12

"מה עבר לו בראש?" נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההחלטה של רעיית ראש הממשלה, גילת בנט, לצאת לחופשה של מספר ימים בחו"ל עם הילדים, הובילה למתקפה קשה מכל קצוות הקשת הפוליטית. גם חברי כנסת, אישי ציבור ואנשי תקשורת המזוהים עם ראש הממשלה נפתלי בנט, מתחו ביקורת על ההחלטה - וביניהם, הכתב המדיני של 'מעריב' בן כספית.

"הנסיעה המתוכננת של רעיית וילדי ראש הממשלה בנט לחופשה בחו"ל אינה עבירה על החוק", כתב בן כספית בטורו ב'מעריב', "זה גם לא שחיתות. להיפך, זה מותר. הבנטים לא מפרים הוראה כלשהי (בניגוד לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, הנשיא לשעבר ראובן ריבלין, השר לשעבר יואב גלנט ועוד כמה בסגר הקורונה הראשון). ועדיין, זה לא נראה טוב, זה לא מריח טוב, זו אינה דוגמה אישית ראויה".

"יומיים קודם היה זה בנט עצמו שהמליץ לתושבי ישראל לא לטוס לחו"ל בעת הזו. מה עבר לו בראש? הוא לא יודע שכל הזרקורים עליו? מה יחשוב הציבור מעתה ואילך על המלצותיו של ראש הממשלה? מה נחשוב על המלצות משרד הבריאות? זוהי אווירת סוף קורס. זה חוקי, אבל זה מסריח. לפעמים הנראות חשובה יותר מהמהות. הציבור מביט בכם, בני משפחת בנט. הפנקס הציבורי פתוח והיד רושמת", הוא הדגיש.

בן כספית הציג יש שלוש אפשרויות: "או שאף אחד ליד בנט לא הבין את פוטנציאל הנזק של הקשקוש המיותר הזה, או שהם כן הבינו, אבל בנט לא הפנים. או שהוא הפנים, אבל לא הצליח להעביר את המסר לרעייתו. בכל מקרה, זה מדאיג. באנגלית יש אימרה: 'זה דבר שלא עושים'. It is not done. האנגלית של בנט מצוינת. הוא מכיר את האמירה הזו. אם זה הוא, סביבת העבודה שלו או משפחתו, כבר לא משנה. הנזק נעשה".

"אם אתה יודע שבמשפחה שלך מתכננים חופשה, למה אתה ממליץ יומיים קודם לא לטוס? ואם המלצת לא לטוס, למה אתה 'זורם' עם החופשה המשפחתית?", תהה העיתונאי.

בטור הוא גם סייג את הביקורת וציין כי "אחרי שאמרנו את כל זה, קצת פרופורציות: עד כה, מצליחה ממשלת בנט־לפיד ברוב המשימות הגדולות שלה. לפעמים, הרבה מעבר למצופה. התקציב עבר, הרפורמות יוצאות לדרך, הכלכלה בהמראה מחודשת, המצב הביטחוני (טפו טפו) סביר, שכר חיילי הסדיר הועלה (באיחור מעצבן), כמעט כל יום מתפרסמים מעשים חשובים נוספים של הממשלה הזו. ההחלטה של בנט (לשעבר לוחם בסיירת מטכ"ל) ועומר בר לב (לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל) להכריז אתמול על הימ"מ כיחידה הלאומית למלחמה בטרור היא החלטה נהדרת. את הימ"מ צריך להכפיל. בסד"כ, באמצעים, בכל הכוח. הממשלה הזו עובדת במרץ. המחלוקות נדחקות הצידה. היא מגשימה את התקוות שתלו בה".

לדבריו, "דווקא על הרקע הזה, ה'קלקולים' המתוארים במאמר הזה מעצבנים שבעתיים. נכון, יש בהתנפלות על משפחת בנט גם לא מעט פופוליזם. גילת בנט אינה רכושו של בעלה. היא זכאית לטעויות משל עצמה. והם לפחות משלמים על החופשות שלהם. היא, לפחות, לא מתערבת בענייני המדינה, לא מקבלת החלטות, לא צריך להעביר אצלה מינויים. ועדיין, אחרי שאמרנו את כל זה, טוב היה אם משפחת בנט הייתה נותנת דוגמה אישית חיובית לציבור, בימים של מגיפה משתוללת. אותו דבר אמור לגבי שר החוץ לפיד. אותו דבר אמור לגבי שר הביטחון בני גנץ, שהתעקש על מינוי פרץ".

"חברים, אתם באופסייד. משחק השדה שלכם טוב, השערים מובקעים, התוצאות לא רעות, אבל אתם בסוף תיפלו על הקטנות. זה לא נראה טוב, זה לא מריח טוב וזה בעיקר מיותר לגמרי. אם הקלקולים האלה יימשכו, בסופו של דבר תהפכו מ"ממשלת שינוי" לממשלת בנטוסטן", סיים בן כספית.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אותו דבר  

  בנט

 2. הסיבה האמיתית מדוע משפחת בנט מצפצפת היא:  

  קר35436

 3. למה טס  


 4. בנט השנוא והשקרן  


 5. לשון הרע  

  מוטי

 6. בן כזבית אתה ובנט זבלים. ביבי מלך אין על ביבי תתפוצץ חלאה  (ל”ת)


;