1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

ראש המוסד מבטיח: "לא יהיה לאיראן נשק גרעיני"

במהלך הדלקת נר חמישי בבית נשיא המדינה, נשא דברים ראש המוסד דוד ברנע והבטיח לעשות הכל שאיראן לא תשיג את מבוקשה: "הסכם גרוע, שאני מקווה שלא יגיעו אליו, הינו בלתי נסבל. איראן חותרת להגמוניה אזורית, מתנהלת בטרור אותו אנו בולמים יום-יום בכל רחבי העולם"

חיים שמואלי, כ"ח כסלו תשפ"ב 02/12/2021 21:31

בבית הנשיא ההדלקה בבית הנשיא ההדלקה בבית הנשיא צילום: חיים צח, לע"מ

כמדי שנה בחנוכה, התכנסו נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט וראש המוסד דוד ברנע להענקת תעודות הצטיינות ל-12 עובדי ועובדות המוסד. הטקס המסורתי התקיים היום (חמישי) בבית נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירושלים.

לצד הנאומים של הנשיא ושל ראש הממשלה נפתלי בנט - גם ראש המוסד דוד ברנע מסר נאום ובמהלכו התייחס לאיום הגרעין מהאויב האיראני. "ברור שאין צורך באורניום מועשר ל-60% למטרות אזרחיות, אין צורך בשלושה אתרים עם אלפי צנטריפוגות פעילות אלא אם כן קיימת כוונה לפתח נשק גרעיני", אמר ברנע.

לדבריו, "הסכם גרוע, שאני מקווה שלא יגיעו אליו, הינו בלתי נסבל. איראן חותרת להגמוניה אזורית, מתנהלת בטרור אותו אנו בולמים יום-יום בכל רחבי העולם, ומאיימת באופן מתמשך על יציבות המזרח התיכון. לכן, עינינו פקוחות, אנו דרוכים, ונעשה יחד עם עמיתינו במערכת הביטחון את כל שנדרש כדי להרחיק את האיום ממדינת ישראל, ולסכלו בכל דרך".

עוד אמר ברנע: "לאיראן לא יהיה נשק גרעיני, לא בשנים הקרובות, לעולם לא, זו התחייבותי, זו התחייבות המוסד. העבודה במוסד מחייבת השקעה רבה ומתמשכת. זה לא מאמץ חד פעמי או רגעי. זו דרך חיים של שירות, שירות טוטאלי, שירות בחוד המבצעי של המוסד מסכן חיים וחירות".

"זו הזדמנות טובה להודות לכם, בני המשפחות, ולהביע הערכה והוקרה על הדרך המשותפת, על תמיכתכם ועל כך שאתם מעניקים לעובדים שלנו את המרחב והתמיכה שמאפשרים להם להתמסר באופן מלא למשימותיהם, או יותר נכון – לדרך החיים בה בחרו, בחרו יחד אתכם", דברי ברנע.

טקס המצטיינים, מתקיים כבכל שנה בחג החנוכה, זו השנה השנים-עשר. תעודות ההצטיינות השנה הוענקו לעובדות ולעובדים, אשר פעלו ללא לאות לביצור ביטחונה של מדינת ישראל. אחת התעודות הוענקה ללוחם, שפעל תחת מציאות מאתגרת והוביל מבצעים מורכבים ופורצי דרך, שתוצאותיהם יניבו פירות עוד שנים רבות קדימה.

לוחם נוסף שקיבל תעודת הצטיינות הצליח לשלב בעבודתו גם יכולות יומינטיות, ובכך הפך למודל לחיקוי ולמוקד ידע. בשנה האחרונה קידם והוביל מבצע חסר תקדים, אשר בנה יכולת חדשה למדינת ישראל וסייע לממש את אחריות המוסד כגוף ביטחוני.

תעודת הצטיינות נוספת הוענקה לעובד מבצעי מהאגף לקשרי חוץ, שהצליח, בזכות הנועם, יכולות יומינטיות גבוהות והמקצועיות המאפיינים אותו, לפתח קשר חדש עם מדינה עמה לא היו למוסד קשרים קודם לכן.

קצין האיסוף שזכה בתעודת הצטיינות, הצליח לגייס סוכן אסטרטגי שפתח צוהר ייחודי ונדיר, בליבת העשייה המוסדית.

ארבע תעודות הצטיינות הוענקו גם ללוחמי סייבר, שעבדו השנה האחרונה לילות כימים, במקצועיות ללא פשרות ואפשרו למדינת ישראל לשמר את עליונותה במבצעי הסייבר האסטרטגיים.

אחד מהם הינו מומחה תוכן בפיתוח מערכי תקיפה בסייבר. הוא הצליח לייצר פתרונות לאתגרים טכנולוגיים מהמעלה הראשונה בצורה מהירה, נכונה ויעילה, אל מול איומים הולכים וגדלים לטובת הגנה על חופש הפעולה בסייבר.

גם לוחמת סייבר קיבלה השנה תעודת הצטיינות מנשיא המדינה. המצטיינת היא מומחית תוכן בתחומי הפיסיקה, הבקרה והחשמל, בעלת ידע ייחודי ומהוה מוקד ידע בתחומה. לאורך שנות שירותה הרבות במוסד, היוותה עוגן באיפיון ופיתוח שורה ארוכה של מבצעים פורצי דרך וניכרת תרומתה האדירה לביטחון המדינה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יופי  (ל”ת)


  2. מרגש  (ל”ת)


  3. לא טוב כוחי ועוצם ידי. יותר טוב ענווה.  (ל”ת)


;