1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

מסע הילדים המיוחדים "גיבורים בעקבות המכבים 2021"

שיתוף פעולה מיוחד של זק"א וחיילי היחצ"א, צוותי הצלה ללא גבולות וארגון חברים לרפואה התקיים היום מסע מיוחד "גיבורים בעקבות המכבים" - למען הילדים המיוחדים

יחיאל הררי, כ"ח כסלו תשפ"ב 02/12/2021 23:44

שיתוף פעולה מיוחד מסע גיבורים בעקבות המכבים מסע גיבורים בעקבות המכבים צילום: דוברות זק"א

יחידת הג'יפים של זק"א חגגה השנה את מסע הגיבוש המסורתי - מסע 'גיבורים בעקבות המכבים' בשיתוף יחצ"א (יחידת החילוץ של פיקוד העורף), ארגון 'חברים לרפואה' העוסק בסיוע וטיפול בילדים מיוחדים וחברי הצלה ללא גבולות.

המסע מהווה יום גיבוש למתנדבי היחידה ולחיילי היחצ"א של פקע"ר, כ-100 ג'יפאים מתנדבי זק"א מכל רחבי הארץ הצטרפו לכ-150 מחיילי היחצ"א וכ100 ילדים מיוחדים עם צוותי חברים לרפואה, בליווי צוותי הרפואה של הצלה ללא גבולות.

את המסע החלו קרוב למאה ג'יפים כשעליהם ילדים מיוחדים מלווים בחיילי היחצ"א שהתכנסו סמוך לרחבת מצפה מודיעין ביער בן שמן, משם המשיך המסע אל השטח בין הרים וסלעים כשברקע עדרי בקר במרעה ונוף עוצר נשימה, חיילי היחצ"א הפתיעו את הילדים בעומק השטח עם פעילויות מיוחדות באמצעות ציוד חילוץ המשמש בדרך כלל בטיפול באסונות, בסיום המסע נערכה מסיבה והדלקת נרות חנוכה ומופע אומן חושים מרתק.

אלוף משנה, סמי יחזקאל, קצין אג"מ ביחצ"א אומר: "אנשינו נפגשים לרוב באימונים או בשדה הקרב, ההתרגשות כשמול עינך עשרות ג'יפים ועליהם ילדים מיוחדים שמחים ומתלהבים מעצימה ומחזקת ואנו שמחים להיות חלק ממעשה חשוב שכזה".

מנכ"ל זק"א, דובי ויסנשטרן הוסיף ואמר: "ברור לנו כי מוכנות מבצעית נעשית ברגעים של שלווה, בחרנו להפוך את ימי החנוכה השמחים לזמן חיבור המסמל את לכידות העם היהודי ויחד עם חיילי היחצ״א כבשנו את ליבם של הילדים המיוחדים ושימחנו אותם כראוי לימי חג החנוכה".

משה לוי, מנהל מבצעים ב'הצלה ללא גבולות' מברך על שיתוף הפעולה ואומר: "אנו גאים מאוד ושמחנו להיות שותפים באבטחה הרפואית באירוע המדהים הזה למען הילדים המיוחדים, האושר שהיה ניכר על פני הילדים במהלך היום מחזק ונותן כוח להמשיך בפעילות"

 "התרגשנו לסייע בפעילות המשלבת את בעלי המוגבלות בדרכים המונגשות בקק"ל ובפרט בערב יום הנגישות הבינלאומי המצויין מחר ברחבי העולם". כך נמסר מקק"ל מחוז מרכז.

מסע גיבורים בעקבות המכבים מסע גיבורים בעקבות המכבים צילום: דוברות זק"א

מסע גיבורים בעקבות המכבים מסע גיבורים בעקבות המכבים צילום: דוברות זק"א

מסע גיבורים בעקבות המכבים מסע גיבורים בעקבות המכבים צילום: דוברות זק"א

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0537417812 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;