1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אותרו ארבעה מאומתים נוספים לזן האומיקרון

משרד הבריאות מפרסם כי אותרו ביממה האחרונה עוד ארבעה ישראלים שנדבקו בזן החדש של הקורונה, בכך עולה מספר המאומתים בישראל לשבעה

יוסף ריס, כ"ט כסלו תשפ"ב 03/12/2021 12:02

כולל מחוסנים בבוסטר מעבדה. אילוסטרציה מעבדה. אילוסטרציה צילום: unsplash

ארבעה מאומתים נוספי לזן ה'אומיקרון' אותרו בישראל, בכך עולה מספר המאומתים לווריאנט המדאיג לשבעה, כך לפי הודעה שפרסם הבוקר (שישי) משרד הבריאות.

המאומתת הראשונה - היא מחוסנת באסטרהזניקה ששבה ממלוואי. השנייה - מאומתת מחוסנת בפייזר כולל בוסטר ששבה מדרום אפריקה. השלישי - מאומת מחוסן בפייזר כולל בוסטר ששב מאנגליה.

המאומת הרביעי לא מחוסן בכלל - ששב מדרום אפריקה. החמישי - מאומת לא מחוסן ששב מדרום אפריקה. השישי - מאומת לא מחוסן ששב מדרום אפריקה. והמאומת השביעי בווריאנט שידוע עד כה בישראל - לא מחוסן ששב מדרום אפריקה.

בתוך כך, קיים חשד גבוה לעוד 27 מקרים של חשיפה לווריאנט אומיקרון שעדיין לא התקבלו תוצאות הריצוף. מתוכם: 22 לא מוגנים, כלומר לא מחוסנים, מחלימים שעברה חצי שנה מההחלמה, ומחוסנים במנה שניה שעברה חצי שנה ממועד החיסון. ו-5 מהם מוגנים.

מתוך אותם 27 מקרים: 8 חוזרים מחו"ל/מגעים של חו"ל ו – 19 לא שהו בחו"ל לאחרונה. מבין סך המאומתים וה"חשד הגבוה" (34): לא מוגנים - 10 עם סימפטומים ו-16 ללא סימפטומים.

8 המקרים המוגדרים - מוגנים - 1 עם סימפטומים ו - 7 ללא סימפטומים.

בנוסף קיימים 14 מקרים נוספים, המוגדרים "בחשד נמוך", הוי אומר שהדגימות שביצעו הוגדרו כחיובי גבולי ונשלחו לבדיקה חוזרת.

כזכור, אתמול עדכנו במשרד הבריאות כי לאחר מספר ימים בו נותר מספר המאומתים על 2, הוא עלה ל-3, הבוקר כאמור, מספרם קופץ ל-7. סיבת העלייה הפתאומית ביומיים האחרונים, היא הגעת התוצאות של בדיקות הריצוף שביצעו החולים, רק לאחר 6/ 10 ימים, מביצוע הבדיקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;