1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לאחר גינוי החיסול; בשמאל מודים בצדקת השוטרים

לאחר שתקפו את השוטרים על רקע פרסום התיעוד הראשון מחיסול המחבל - פעילי שמאל רדיקליים חזרו בהם והביעו תמיכה בשוטרים

חיים שמואלי, ל' כסלו תשפ"ב 04/12/2021 23:54

"לא מתבייש להודות" הסכין הסכין צילום: דוברות המשטרה

התיעוד הראשון שפורסם ברשתות הפלסטיניות, בו נראו לוחמי מג"ב יורים במחבל שדקר היום (שבת) את אברהם אלמליח סמוך לשער שכם - הביא לתגובות של פעילי שמאל רדיקליים שגינו את הירי לעבר המחבל לאחר ששכב על הרצפה.

לאחר פרסום התיעוד המלא מפיגוע הירי, הסתייגו רבים בשמאל מהגינוי, ופרסמו דברי תמיכה בלוחמים שפעלו כנדרש. הבולטים מביניהם היו יריב אופנהיימר ואורי זכי.

פעיל השמאל הרדיקלי יריב אופנהיימר, חבר הנהלה בארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו", כתב בחשבון הטוויטר שלו: "סרטון הירי במחבל מחייב פתיחה בחקירה. ללוחמים אסור לירות כשכבר לא נשקפת סכנת חיים ברורה ומיידית, וחובתם להגיש טיפול רפואי מציל חיים גם למחבלים. עקרונות בסיסיים במדינה דמוקרטית".

לאחר פרסום התיעוד המלא מהפיגוע, אופנהיימר סייג את דבריו וכתב: "‏לא מתבייש להודות: צפיתי בסרטון המלא, זה לא אלאור אזריה, אין מה להשוות. היו שתי יריות קטלניות שמצופה מחיילים קרביים להימנע מהן לאחר שהמחבל על הקרקע ואת זה יחקרו, מנגד הירי מתבצע תוך כדי האירוע ואפשר להבין מדוע השוטרים חוששים שהמחבל יקום".

גם יו"ר הנהלת מרצ, אורי זכי, תקף את המשטרה, אבל התנצל לאחר פרסום התיעוד המלא: "‏צפיתי בסרטון מזווית אחרת. זה לא מקרה אלאור אזריה. נראה שהשוטרים פעלו כמצופה מהם. מתנצל בפניהם. החלמה מהירה לפצוע".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השמאל לא לומד  

  אזרח שאיכפת לו

 2. יופי עכשיו יש למשטרה אישור לשחרר את השוטרים...  (ל”ת)


 3. תודה תודה  

  איתן

 4. רשעים ארורים!!! מי צריך תיעוד? הפרטים הם- ערבי ימי שמו ניסה לרצוח יהודים, הם חיסלו אותו כמו שצריך! וזהו!  (ל”ת)


 5. צבועים  


 6. יהודים הרגו מחבל! מזעזע! להכניס אותם לכלא כמו את אלאור.  (ל”ת)


;