1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

החתן המתחזה רוצה לעלות לארץ ולהתגייר: "עזרו לי"

החתן הלבנוני-מוסלמי שהתחזה לחרדי ונישא לבחורה חרדית מברוקלין פתח בקמפיין גיוס כספים במטרה להגיע לישראל ולהתגייר כהלכה. לא רוצה להפוך את עצמי לקורבן או כמי שראוי לאהדה, טעיתי ב-100%, ואין להמעיט במציאות הזאת"

יענקי פרבר, א' טבת תשפ"ב 05/12/2021 13:44

"טעיתי ב-100%" אליהו חליווה המתחזה הלבנוני שנישא לבחורה חרדית אליהו חליווה המתחזה הלבנוני שנישא לבחורה חרדית צילום: צילום מסך

אליהו (חסן) חליווה, החתן הלבנוני שהתחתן עם בחורה חרדית מברוקלין והתגלה כמוסלמי-שיעי, מבקש לעלות לארץ כדי להתגייר. "לא רוצה להפוך את עצמי לקורבן או כמי שראוי לאהדה, טעיתי ב-100%, ואין להמעיט במציאות הזאת", כתב החתן בקמפיין גיוס תרומות שהשיק.

החתן הלבנוני שהתחתן עם בחורה חרדית ממשפחת יוצאי סוריה, מתוודה בפני כולם, ומבקש רחמים. "במשך שנים חייתי כיהודי, ופגעתי באנשים רבים, התארחתי אינספור שבתות אצל רבנים אהובים, הייתי מעורב מאוד בחיים היהודיים של אוניברסיטת טקסס, ואפילו קראתי מדי פעם בתורה ב'בני בנימין', מרכז תורה בברוקלין. והגרוע מכל, התחתנתי עם בחורה בקהילה היהודית בסוריה, נכנסתי למורד בור שחפרתי לתוכו ביודעין שנים רבות".

הכתבות בנושא החתן הלבנוני המתחזה

חליווה כותב כי "דת האסלאם מעולם לא דיברה אליי" הוא מציין כי הוא התחיל להתעניין ביהדות "הרבה לפני שבכלל פגשתי את הכלה". עוד הוא כותב כי, "בשנת 2015, כאשר הגעתי לראשונה בארה"ב והייתי רק בן 17, פניתי לקהילה רפורמית מקומית באזור שלי ביוסטון, כדי לברר לגבי גיור רשמי. אם אתם תוהים למה זה היה בית כנסת רפורמי, זה בגלל שפשוט חיפשתי בגוגל בתי כנסת בקרבתי, וזה מה שצץ כבית הכנסת הקרוב אליי, אבל הם דחו אותי".

הוא מספר כי הוא החל להתחבר לחיים היהודיים בקמפוס, "כך הגעתי בהתחלה לחב"ד, כשהייתי שם, שאלו אותי אם אני יהודי, עניתי בחיוב, באותה נקודת זמן רק ניסית להתחבר יותר לקבוצות יהודיות, בלי לחשוב בזהירות או לטווח ארוך".

חליווה מספר כי בסופו של דבר הוא ראה שחוגים יהודיים בקמפוס, כולל חב"ד, אכן הזמינו לא-יהודים בזרועות פתוחות. "עם זאת" הוא כותב, "בשלב זה הייתי כל כך מושרש בשקר הקודם שלי, שחששתי שהודאה על האמת שאני לא יהודי, יגרום לי לאבד את כל החברים שלי, מה שיהפוך אותי לפרסונה נון גרטה, (אישיות לא רצויה) בדיעבד אני מבין שזו הייתה טעות ענקית ושגיאה בשיפוט, להיפך, חב"ד הייתה נותנת לי סיוע אקטיבי לעזור לי להתגייר בדרך הנכונה".

חליווה מסביר כי הוא לא סיפר לכלה את האמת, כי "נוכחתי לדעת שלקהילה היהודית מסוריה יש צו שנאכף בקפדנות משנת 1935, האוסר על נישואים עם גרים, למרות שגיור הוא משהו שמאושר על ידי התורה וההלכה, אני עדיין מבין את ההקשר שבו זה נכנס לתוקף, כנראה שבזמן הזה, לפני שהקהילה הקימה בתי ספר ומשאבים משלהם, צעירים יהודים סורים רבים למדו בבתי ספר ציבוריים והתערבבו עם בנות גויות, והקהילה, שחששה שמא יתכן שיבואו בעקבות ערבוב כזה, גיורים מזויפים, היא החליטה לגזור נידוי על אלו בקהילה שיתחתנו עם גרים בתקווה למנוע התבוללות".

חליווה מספר כי הוא חשב להצדיק את זה, "אם היו לנו ילדים, הם ממילא יהיו יהודים הלכתית, ככה חשבתי באותו הרגע בצורה אנוכית ובושה רבה".

"מה שנעשה נעשה, ואין לי דרך לבטל את הנזק החמור שגרמתי או לפטור את עצמי. הדבר היחיד שאני יכול לעשות, זה חרטה ותשובה ולהוכיח את עצמי, לקהילה היהודית בכלל, אבל במיוחד לבחורה, סליחה היא לא משהו שאני יכול לצפות, שלא לדבר על לדרוש. זה משהו שאשא עד סוף חיי. אבל אני מתחנן להזדמנות נוספת, הדבר המיידי שאני יכול לעשות זאת היא לעבור תהליך גיור אורתודוקסי".

"אני לא יכול לבטל את העוולה שלי, ואני נוטל אשמה מלאה על הפגיעה הנוראה שגרמתי. עם זאת אני רוצה לבחור באחריות, ואני רוצה להתגייר". חליווה אומר כי "בארצות הברית כמעט בוודאות אך אחד לא ירצה לגעת בזה, אך בישראל המצב שונה, שכן הם מפוקחים על ידי הרבנות ומקובלים בכל העולם".

חליווה מספר כי הוא קיבל הצעה ממספר גורמים בארץ שרוצים לעזור לו להתגייר, "כאשר התפרסמה הידיעה על מצבי, איבדתי את עבודתי כמהנדס תוכנה, על ידי חבר בקהילה היהודית הסורית, לכן אני מבקש שיעזרו לי אנשים טובים באמצעות תרומות כדי שאוכל להגיע לארץ ולעבור הליך גיור ככל שיידרש".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גועל נפש של בנאדם  

  איש יהודי

  • תיקון קל לכותרת; גועל נפש של בהמה, ולא של בנאדם. 

   עשהאל

  • מודה ועוזב ירוחם (ל”ת)

   חני

 2. נותר לו רק להחליט לאיזו חסידות להצטרף, כנראה יעדיף ....  

  שריר

  • אמת לאמיתה 

   אמת

 3. למה לתת לו פרסום?  

  א'

  • מבט אחר 

   מבט אחר

  • ניכר רק שהוא שקרן. לא גר ולא בטטה (ל”ת)


 4. מילא אתה טעית אבל מה עשית ליהודיה ה' ישמור  

  עע

  • למה לא נוהג ככה מי שרוצה להתגייר ? כל אחד רוצה להתכוונן לרצונותיו ואם זה לא מסתדר אז מחפפים קצת -הוא לא הבין את החומרה כי הבחורה ממילא יהודיה וכך יהיו ילדיה (ל”ת)


 5. שתגיר  (ל”ת)


 6. אם כנים דבריו. הוא כמו כל אחד שרוצה להתגייר.  

  יהודי

 7. קודם תתגייר !!!!!! מה זה אמור להיות ???????  


 8. כמה כמה הוא תופס במות  


 9. יהודי  

  דרימר

  • יהדות היא לא מסחרה, ובמקום שעושה במסחרה ביהדות הוא לא מקום יהודי. יהדות היא לא מי מרגיש יותר יהודי וקרבה ליהדות אלא מי שנולד יהודי או התגייר. למה זה ככה? כך בורא עולם פסק, אלא אם אתה חכם יותר ממנו ורוצה לתת עצות ופתרונות (ל”ת)


 10. לאיזו ישיבה הוא יכנס? מן הסתם ישיבה ספרדית, השאלה איזו ישיבה...  

  זלמןן, גטו ורשה

 11. אין בעיות, הרב מתן קריב כהנא, או הרב מנצור עבאס יגיירו אותו בשמחה!  (ל”ת)

  שירלי

 12. כנראה שרוצה ישר להיות מרגל במקום לעבור דרך אמרוקא  


 13. תנו לו להתגייר!  

  אני

 14. הבעיה אתך שהלכת עם שקרים הרבה זמן... למה לא אמרת לבחורה את האמת כשזה נהיה רציני? אם לא היו מגלים את השקר היית חי עם השקר?  (ל”ת)


 15. ערבי  

  צבי

  • טיפש 

   דוד

 16. תורת אמת  

  ויינברג

;