1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

האח הלך לישון, צינור ההנשמה ניתק והקשיש נפטר

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום כנגד אח במרכז גריאטרי בעיר, בגין עבירה של מעשה פזיזות ורשלנות | במסגרת עבודתו, במהלך משמרת לילה, הלך לישון ולא ניטר כנדרש את מצבם של החולים במחלקת המונשמים. בשל כך ניתק צינור ההנשמה של אחד הקשישים - והוא נפטר

צביקה סגל, א' טבת תשפ"ב 05/12/2021 16:31

מעשה פזיזות ורשלנות בית חולים. אילוסטרציה בית חולים. אילוסטרציה צילום: unsplash

פרקליטות מחוז ת"א הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום כנגד מחמד אסמאעיל (30), בגין עבירה של מעשה פזיזות ורשלנות. זאת לאחר שבמסגרת עבודתו כאח במרכז גריאטרי בעיר, במהלך משמרת לילה הלך לישון ולא ניטר כנדרש את מצבם של החולים במחלקת המונשמים עליה היה אחראי.

במהלך אותה משמרת ניתק צינור ההנשמה של אחד החולים במחלקה ולפנות בוקר נקבע מותו.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין אלעד ברק, עולה כי הנאשם הינו אח מוסמך, שעבד במרכז גריאטרי בת"א. בלילה שבין ה- 16.07.19 ל-17.07.19 עבד הנאשם משמרת לילה במחלקת מונשמים.

במהלך אותה משמרת, היה אחראי, בין היתר, לעקוב מעמדת האחיות אחר סימני חייהם של החולים המאושפזים במחלקה.

באותו לילה שהה המנוח במחלקה לשם התאוששות מניתוח ונזקק למכשיר הנשמה. במהלך המשמרת, עזב האח את עמדת האחיות, פרס מזרון וכרית בחדר התרופות, כיבה את האורות וסגר את הדלת, באופן שלא אפשר לו לעקוב ולנטר את מצבם של החולים המאושפזים.

בזמן שישן, ניתק צינור ההנשמה של המנוח. כארבע שעות לאחר שעזב את העמדה העיר עובד עזר את הנאשם, והזעיק אותו לחדר בו שהה המנוח. חרף ניסיונות החייאה שבוצעו במנוח, נקבע מותו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תמשיכו להעסיק ערבים  (ל”ת)


;