1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

הגרש"מ עמאר: "מי שעבר גיור רפורמי - יכול לכתחילה להיות גוי של שבת"

הראשל"צ הגרש"מ עמאר תוקף הערב בחריפות את מתן כהנא, השר הדתי שמבקש לדבריו לעקור את הכל. הוא סיפר על פגישה עם השר שבו אמר לו: "ממה שאני רואה, אתה עוקר את כל מהות הרבנות שהקים הרב קוק. בכשרות צריך להבין, אתה לא מבין בזה"

בני יחזקאלי, א' טבת תשפ"ב 05/12/2021 21:49

מתקפה חריפה על השר הגרש"מ עמאר הגרש"מ עמאר צילום: ישי ירושלמי

רבה של ירושלים, הגרש"מ עמאר, במתקפה חריפה נגד הרפורמות הדתיות שמוביל השר לשירותי דת מתן כהנא. הראשון לציון האשים את השר הדתי, בכך שהוא עוקר את מורשתו של הרב קוק זצ"ל. כך בראיון שהעניק למשה גלסנר ברדיו 'קול ברמה' התייחס הרב עמאר לרפורמה בגיור ואמר כי "במשך שנים רבות, בכל פעם שרצו לשלוח יד בגיור, עלתה ההצעה לפתוח ספרי יוחסין".

"אם חס ושלום לא תהיה לנו ברירה, נצטרך להקים ספרי יוחסין", לדבריו בראיון הערב, התבטא הרב בחריפות ואמר כי "מי שעבר גיור רפורמי - יכול להיות לכתחילה גוי של שבת".

בנוסף, רבה של ירושלים הרב עמאר חשף בראיון ברדיו "קול ברמה" כי "פעם אחת היה אצלי השר כהנא יחד עם הרה"ר הגר"ד לאו, על עניין מסוים. בתום הפגישה הוא ביקש לדבר על הכשרות, אמרתי לו - ממה שאני רואה, אתה עוקר את כל מהות הרבנות שהקים הרב קוק. בכשרות צריך להבין, אתה לא מבין בזה", סיפר.

הרב עמאר תקף בראיון את הממשלה הנוכחית בראשות נפתלי בנט ואמר כי "חמור יותר כשיהודי פוגע במסורת היהודית מאשר שגוי פוגע ביהדות. כשממשלה יהודית פוגעת בנושאים דתיים - הפגיעה קשה ביותר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יישר כח לרב  


;