1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הבעל חיסן את הילדים; אשתו מפרקת את המשפחה

חולון: האב חיסן את ילדיו מפני נגיף הקורונה בלי לספר לאשתו, ובניגוד לדעתה. אשתו שמעה על כך, שבה לביתה בזעם ונטלה את הילדים לבית הוריה. היא הגישה תלונה במשטרה ותביעת גירושין

חיים שמואלי, א' טבת תשפ"ב 05/12/2021 23:25

"פגיעה באוטונומיה של חסרי ישע" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

הורים רבים מוצאים את עצמם משני צדי המתרס, בכל הנוגע לסוגיית חיסון הילדים נגד קורונה. התהום הפעורה בין שני המחנות כל כך גדולה, עד שבמקרים מסוימים היא אף יכולה לגרום לפרידה וגירושין.

כך ארע לא מזמן לא', גבר בגילאי ה-30 תושב חולון, שאשתו מתארת אותו כהיפוכונדר חרדתי. לדברי האישה, בעלה החליט, על דעת עצמו, להביא את שני ילדיהם התאומים בני ה-12 לחיסון בקופת חולים, למרות שידע היטב כי היא מתנגדת לכך מכל וכל, בשל פעילותה הלוחמנית נגד חיסון ילדים, בין השאר בקבוצות באינטרנט ובבית הספר.

כפי הידוע, לחיסון ילדים מעל גיל 12, אין צורך להשיג את הסכמתם החתומה של שני ההורים, ומספיקה חתימה של הורה מלווה אחד.

מנגד, במשרד הבריאות מדגישים שככל וקיימת מחלוקת בין ההורים לגבי מתן החיסון, הם אמורים ליישב אותה ביניהם, ובינתיים אין לחסן את ילדיהם. האב ידע כי אין דרך שבה תסכים אשתו לחיסון ילדיהם, ועל כן, ככל הנראה, החליט לפעול לבד, ללא קבלת רשות ממנה.

כששבה לביתה, נדהמה האם לגלות, כי ילדיה התחסנו, חרף פעילותה הלוחמנית בנושא. היא לא היססה, ובעצת עורכת דינה, עו"ד עינבר לב, מיהרה לתחנת המשטרה הקרובה, והגישה תלונה על פגיעה באוטונומיה של ילדיה על ידי האב, ופגיעה בבריאותם.

האישה שבה לביתה בזעם, נטלה את ילדיה לבית אמה, שם בילו שלושה ימים, כשלמחרת היום הוגש לגבר זימון ליחידת מהו"ת ליד ביהמ"ש למשפחה, לקביעת מועדים לגישור, במסגרת הליך הגירושין שבו פתחה נגדו אשתו.

לדברי עו"ד עינבר לב "אני אישית בעד חיסון נגד קורונה, וכמו כן משוכנעת בצורך לחסן את הילדים נגד המגפה, אך אין בדעה זו על מנת למנוע ממני לייצג אישה שכל זכויותיה ההוריות נלקחו ממנה באחת, כשבעלה מחליט על דעת עצמו לחסן את הילדים, ולמעשה ליטול ממנה כל אפשרות להכריע בגורל ילדיה. מעשה כזה הוא אלימות לשמה, ואין לי ספק, כי אם המשטרה תתמיד בחקירה, הוא גם יועמד לדין על פגיעה באוטונומיה של חסרי ישע".

התביעה לגירושין הוגשה בימים אלה לביהמ"ש לענייני משפחה בתל אביב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השתכנעתי  


 2. צודקת  


 3. עצוב מאד הסיפור!  (ל”ת)


 4. אולי היא הפוגעת  

  מישו

 5. תתעוררו!!  


  • אני עדיין מחפש אותם אנשים שנפגעו, משום מה הם רק בטלגרם אבל לא בחיים אמיתיים שלנו (ל”ת)


 6. חולת נפש  


 7. קצת סכל לא יזיק  


  • היא מפרקת את המשפחה, הורגת את הילדים, תורמת תרומה נכבדה להתנהלות הטרוריסטית של מתנגדי החיסונים - אבל כל זה הוא השקעה קטנה לעומת המטרה הקדושה של מתן פרנסה לעורכת הדין המסכנה. (ל”ת)


 8. הדר  


 9. האישה השתגעה?  (ל”ת)

  חי

 10. גועל נפש של אישה  (ל”ת)


 11. הוא עשה את זה מתוך הטוב שבו, מה זה הרוע הגדול הזה?  (ל”ת)


 12. צריך לפרסם את השם שלה ששום גבר לא יתחתן איתה  (ל”ת)


 13. מעבר לכך שהיא.......... הייתי מציע לה להחליף יועצים ובדחיפות  (ל”ת)


;