1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הסיעות התכנסו והכריזו מלחמה; גפני התנגד לשיתוף הציונות הדתית

חברי הכנסת של ש"ס ויהדות התורה נועדו בשעות הצוהריים לישיבת סיעה משותפת בה דנו בדרכי הפעולה בהן יש לנקוט מול גזרות הממשלה בעיקר בנושאי דת. מאחורי הקלעים התנהל ויכוח בין חבר הכנסת משה גפני ליו"ר ש"ס דרעי, שרצה לשתף בדיון את מפלגת הציונות הדתית

ארי קלמן, ב' טבת תשפ"ב 06/12/2021 16:42

בדרך לעצרת ענק? הישיבה המשותפת של הסיעות החרדיות הישיבה המשותפת של הסיעות החרדיות צילום: באדיבות המצלם

בסיעת ש"ס ויהדות התורה נפגשו היום (שני) בשעות הצוהריים, לישיבת סיעה משותפת, במטרה להציג חזית מאוחדת במאבק מול גזרות הממשלה, בעיקר בנושאי הדת. אלא שמאחורי הקלעים נרשמו ויכוחים ערים סביב סוגיית שיתופה של מפלגת הצינות הדתית בדיון.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בעוד חבר הכנסת אריה דרעי הציע להזמין לישיבה גם את נציגי סיעת הציונות הדתית, חבר הכנסת משה גפני התנגד בתוקף והטיל וטו על השתתפותם, ולבסוף עמדתו התקבלה.

במהלך דיון הסיעה העלו חברי הכנסת את הצורך בכינוס ישיבת מועצות של ש"ס, דגל התורה ואגודת ישראל במטרה להעיר את השטח, חבר הכנסת דרעי, יוזם הכינוס, העלה אפשרות להיערך לעצרת ענק כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'.

הדיון הסתיים ללא מסקנות, כאשר מלבד ההודעה שיצאה כבר בשבוע שעבר, לא חודש דבר, ושוב העלו את הצורך בהקמת צוות משותף לסיעות, תוך
שמירה על קשר גם עם הציונות הדתית כחזית דתית אחידה.

בהודעה משותפת ששיגרו מוקדם יותר בסיעות החרדיות נכתב, כי הקמת המטה המשותף מגיעה "לנוכח המשך השתוללות הממשלה בצעדי פגיעה ביהדות ומסורת ישראל בכל תחום, המהווים סכנה חמורה לערכי המדינה היהודית, בעידוד להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, מתווה לחילול הכותל המערבי, רפורמות לפגיעה במערכות הכשרות, מעמד הרבנות הראשית וסכנת הגיורים הרפורמים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עד שדרעי נלחץ ממנדבליט ושותק את כולם  (ל”ת)

  חחחח

 2. אילו בגפני תליא מילתא....  


 3. דיון חרום של פרזיטים משתמטים חלאות.  (ל”ת)

  דגכ

 4. אם מה שבאמת חשוב להם זה יידישקייט, אז שיצרפו את כל שומרי המצוות. אבל לצערי זה כנראה כמו תמיד הכל פוליטי...  

  איש יהודי

  • פוליטיקה לא יכולה להיות מילת כיבוס להשקפה (ל”ת)


 5. גפני עוד צריך לגדול  

  שושי

  • מה אתה לא מבין הוא מרגיש מויים מה חשבת שמישהו שם שם את טובת הציבור? (ל”ת)

   מנחם

 6. גפני כמו תמיד פוגע באחדות 'חזית דתית'. למה? כי הוא איש שנאת חינם. נקודה. )לא רוצה רוצה להתחיל עם תלמיד של... וכו' אז לפחות ככה זה מספיק.) הציבור החרדי צריך להוקיע את על מי שפוגע באחדות למען עם ישראל.  

  פוליטיק

 7. לפני הכל דרעי חייב להעלות בפני חכם שלום את הרחבת מועצחה"ת כדוגמת הגאונים הגדולים רבי שלמה בן שמעון, רבי בן ציון מוצפי, רבי יהודה כהן, ובדגש על רבי שלמה זעפרני (רוב האברכים בעיקר מירושלים רואים בו תלמידיו) רבי אברהם סלים ר"י מאור התורה רבי אליהו סופר ר"י רכסים  

  יוני

  • חד משמעית  


 8. אח"כ אדון גפני יבכה על החרמות. גפני וחברים הם המציאו את השיטה  (ל”ת)

  חיימקה

 9. למה?  


 10. גפני שמאלני, למה שירצה אוהבי הארץ איתו?  


 11. מתי גפני יבין שאם הוא ימשיך להחרים את הציונות הדתית הוא יקבל את זה בהפוכה בבחירות?  (ל”ת)


 12. גפני אדם קטן  (ל”ת)


;