1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

איש סודם של המקובלים הנסתרים הלך לעולמו

רבי אל'ה מנהיימר זצ"ל שהיה חביבם של הצדיקים הנסתרים מהעבר והיה חלק מחבורת אנשי הסוד של מקובלי תל אביב בדור העבר הלך לעולמו. היה מחשובי חסידי גור שהיה יושב והוגה בתורת הנסתר

משה ויסברג, ד' טבת תשפ"ב 08/12/2021 09:35

מחשובי חסידי גור רבי אליהו מרדכי מנחם מנהיימר זצ"ל רבי אליהו מרדכי מנחם מנהיימר זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מבני ברק מגיעה הידיעה העצובה על הסתלקותו של הרה"ח רבי אליהו מרדכי מנחם מנהיימר זצ"ל מחשובי חסידי גור והוא בן 78 בפטירתו.

רבים התפללו לרפואתו של הרה"ח ר' אליהו מנחם מרדכי בן דבורה איטה שהיה שרוי במצב קשה לאחר שנדבק בקורונה והיה שרוי במצב קשה מאוד עקב סיבוכים מהנגיף. 

המנוח ז"ל נולד בתל אביב בט"ו ניסן תש"ד לאביו הרה"ח רבי משה מאיר מנהיימר זצ"ל, שהיה חסיד נאמן ומשמש של בעל ה'אמרי אמת' זצ"ל ומקורב ה'בית ישראל' מגור זצ"ל.

בבית אביו התארחו מקובלים ואנשי סוד, וכן בבית הכנסת יבנה בתל אביב שהיה המרכז של תל אביב החרדית של ימי העבר, אביו היה בלן במקווה ולשם היו מגיעים גדולי הצדיקים של הדור ההוא.

המנוח ר' אל'ה הכיר אותם בבית אביו והפך למקורבם של חבורת אנשי הסוד בתל אביב, כדוגמת בעל הסנדלר הקדוש, הגאון רבי יוסף וולטוך שהיו צדיקים נסתרים והם סיפרו לו את הסודות וכיבדו אותו והוא למד עמם את תורת הקבלה. 

הוא היה נוסע עמם לקברי צדיקים, ופעמים רבות היה יושב ומספר מהם עובדות והנהגות שהפכו ברבות השנים לספרים על הצדיקים הנסתרים.

היה קשור גם לאדמו"רי בית גור, והיה מגיע להסתופף בחצר החסידות בירושלים כמו כן הסתופף בחצר חסידות קוזניץ.

מכריו מספרים ל'בחדרי חרדים', על אדם מיוחד ודמות מרתקת שכל כולו תורה וחסידות, שהיה יושב והוגה בתורה עם תפילין במשך שעות רבות.   

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך את רעייתו שתחי' בתו של הרה"ח רבי יחיאל דוד קורנפלד זצ"ל, בנים ובנות חתנים וצאצאים.

מסע הלוויה היום בשעה 13:00 בצהריים מביתו רחוב הרב הירש 14 דרך בית החסידים גור ברחוב הרב דסלר 8 לבית החיים ירקון שער פתח תקווה שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל על דאבדין! למה תמיד שומעים עליהם אחרי שנפטרו  (ל”ת)


 2. ב.ד.ה צדיק גדול שהשאיר משפחה לתפארה  (ל”ת)

  תמרו 0009

 3. היה צדיק יסוד עולם בכל נושא  

  יוס

  • פירוט 


;