1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

דאגה במשרד הבריאות: שתי הסיבות לעלייה במאומתים

בשל העלייה בנתוני התחלואה, חשש במשרד הבריאות - מפני התפרצות התחלואה מחדש, הוי אומר גל חמישי שבדרך | אלו שלוש הערים המובילות במספר המאומתים בווריאנט 'אומיקרון'

יוסף ריס , ד' טבת תשפ"ב 08/12/2021 23:15

הערים המובילות בתחלואה מרפאת הקורונה של מכבי מרפאת הקורונה של מכבי צילום: יח"צ

בעקבות העלייה במקדם ההדבקה ובנתוני התחלואה - בכירים במשרד הבריאות מודאגים מהמצב - וחוששים מפני התפרצות חדשה. כך על פי הפרסום הערב (רביעי) ב'כאן 11'.

הבכירים מעריכים, כי עליית התחלואה בימים האחרונים נובעת כתוצאה מאירועי החנוכה וכן בשל המשך דעיכת החיסוניות של מקבלי המנה השנייה שטרם קיבלו את חיסון "הבוסטר". 

כזכור, אתמול (שלישי), אומתו כ-786 מאומתים חדשים - נתון גבוה במיוחד, שניתן להסבר בשל אלפי בדיקות האנטיגן שמבצעים תלמידי מערכת החינוך מאז חזרתם אתמול ללימודים - כאשר מספר המאומתים אתמול במערכת החינוך עומד על 525 - 66% מכלל התחלואה היומית.

בתוך כך, נתון שמתפרסם הערב בעניין 21 המאומתים בווריאנט הדרום אפריקני 'אומיקרון', מצביע על כך, שהלא מחוסנים מביניהם, חווים מספר סימפטומים גבוה יותר. כך על פי נתוני אגף האפידמיולוגיה במשרד הבריאות. 

בנוסף מתפרסם, כי שלוש הערים; תל אביב, רמת גן ומודיעין כובשות את המקומות הראשונים ברשימת היישובים בהם יש יותר חולים מאומתים החשודים בווריאנט 'אומיקרון'. 

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ה"חולים" החדשים מאומתים מטומטמים שנבדקים  

  א

 2. או מיקרון חרטה בריבוע!  (ל”ת)


 3. מאמינים...  (ל”ת)


 4. גדר הפרדה  


 5. בא נכפה עוד חיסון נפסיד מילארדים ונייקר את הכלכלה  (ל”ת)

  חיסיון 30 שנה

 6. מסר לכבשים: תתכוננו לבוסטר רביעי  (ל”ת)

  ליטאי

 7. אז תתחילו קצת הגבלות בהדרגה, ואז נראה מה עוזר ואיך, אסור להכיל שוב מתים ונפגעים, זה טוב לשרים מתחילים ובוסריים, עכשיו זה כבר פשע  (ל”ת)

  שמויגר

;