1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בכיר בממשלה מודה: הסכמנו לגנוז את מתווה הכותל; "דלק לחרדים"

בממשלה הגיעו להסכמות לדחות את יישום מתווה הכותל למועד לא יודע. לפי בכירים בממשלה, הממשלה הנוכחית לא תטפל במתווה הכותל, בגלל החשש שעיסוק בנושא יעניק רווח פוליטי לחרדים. בכיר בממשלה: "לא מתעסקים עם מתווה הכותל, זה רק נותן דלק למפלגות החרדיות"

ארי קלמןט' טבת תשפ"ב 13/12/2021 16:33

הלחץ החרדי השפיע מחאה נגד הרפורמים בכותל מחאה נגד הרפורמים בכותל צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הלחץ החרדי עשה את שלו: בעקבות המאבק נגד מתווה פרשת הכותל שהתנהל כאן באתר 'בחדרי חרדים', בממשלה הגיעו להסכמות לדחות את יישום מתווה הכותל למועד לא יודע, לפי בכירים בממשלה, הממשלה הזו לא תטפל במתווה הכותל, בגלל החשש שהדבר יעניק רווח פוליטי לסיעות החרדיות.

"אנחנו לא מתעסקים עם מתווה הכותל בכלל, זה רק נותן דלק למפלגות החרדיות", אומר ל'בחדרי חרדים' בכיר בממשלה, שמתחייב כי בכהונה הזו וכל עוד יש ל'ימינה' זכות ווטו בממשלה, "לא נעשה עם זה (מתווה הכותל א.ק.) כלום". 

נראה כי הושגה הסכמה כוללת בממשלה להניח בשלב זה את יישום מתווה הכותל. בישיבת הסיעה השבועית נשאל גם יושב ראש 'יש עתיד' יאיר לפיד האם לא יקודם המתווה, והביע נכונות לוותר על קידומו: "אני תומך במתווה אבל לא את הכול אפשר לעשות בבת אחת. יש לנו ארבע שנים ובהן נקדם הרבה מאוד דברים", אמר לפיד.

כפי שסוקר בהרחבה ב'בחדרי חרדים', מתווה הכותל עלה על השולחן בשבועות האחרונים בעקבות דרישה של אביגדור ליברמן ויאיר לפיד, לצד מרב מיכאלי ליישם את המתווה, אלא שהשרים איילת שקד מתן כהנא וזאב אלקין הביעו התנגדות לקדמו במתכונת הנוכחית. 

כזכור, 'בחדרי חרדים' חשף כי בשבוע שעבר נועדו נציגי ארגוני הרפורמים, הקונסרבטיבים ונשות הכותל עם מזכיר הממשלה שלום שלמה ובסיומו צהלו הרפורמים כי המתווה מתקדם בדרך ליישום, שעות לאחר מכן הודיעה המדינה בתשובה לבג"צ כי היא מבקשת להקפיא את ההחלטה לגבי יישום המתווה בחצי שנה. עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כיון דאדחי, אדחי  

  יעקב

 2. השלב הבא  

  שריר

 3. הממשלה פועלת בתבונה. לא רוצה לשחק לידי הפוליטיקאים החרדים  

  אלי

 4. לא להאמין להם. תרגיל הטעיה והרדמה של הציבור... כבר עשו תרגילים כאלה כשהרכיבו את ממשלת הזדון.  (ל”ת)


 5. איזה פחדנים  


 6. תמים תהיה עם ה' אלקיך - לא עם הפוליטיקאים  


;