י"ב ניסן התשפ"ד
20.04.2024
"כאן לעזור לחרדים למצוא תשובות"

זוג נוצרים שהתחזו בעבר לחרדים ונחשפו מנהלים כעת בית כנסת

המיסיונרים הנוצרים לא מרפים גם אחרי שהם נחשפים ומראים פרצופיהם בקהילות יהודיות שונות. זוג נוצרים נחשפו בשנת 2019 והודו כי הם נוצרים שנטמעים בין קהילות יהודיות כדי להפיץ את תורת הנצרות, עושים זאת שוב וכעת אף הקימו בית כנסת בשם 'אהבת חינם' בשיקגו

זוג נוצרים שהתחזו בעבר לחרדים ונחשפו מנהלים כעת בית כנסת
דיוויד קוסטלו לפני ואחרי צילום: באדיבות המצלם

זוג נוצרים משיחיים שמתגוררים בעיר שיקגו שבמדינת אילינוי בארה"ב, מנהלים בית כנסת ומנסים לפתות יהודים להפוך למאמיני 'אותו האיש'. כך חשף ארגון 'בינינו', העוקב אחרי פעילות מסיונרית בעולם.

בני הזוג, דיוויד ורבקה קוסטלו, נחשפו בשנת 2019 על ידי סוכנות הידיעות היהודית JTA, שפרסם כי השניים התלבשו בלבוש חרדי טיפוסי והסתובבו בבית כנסת בשכונת ווסט רידג' בשיקגו. קוסטלו עבד גם בבית כנסת מקומי. באותה תקופה נפוצו שמועות שהשניים היו מיסיונרים נוצרים בסתר, דבר שהם אישרו ל-JTA והודו שהם הפכו מעורבים בקהילה היהודית המקומית כדי להפיץ אמונות משיחיות.

"אנחנו רוצים שיהודים יכירו ב'אותו האיש' כמשיח וכמשיח יהודי", אמר קוסטלו בראיון ל-JTA ב-2019, מאוחר יותר התברר כי השניים הסתננו בעבר לקהילות החסידיות בפלטבוש, וויליאמסבורג, ברוקלין, ובעוד מקומות בניו יורק. מחקירת ארגון 'בינינו' עולה, כי בני הזוג אינם יהודים בשום אופן מבחינה הלכתית.

הארגון פנה למשפחותיהם של בני הזוג, ובמיוחד למשפחתו של דוד, שכן רבקה טענה שאינה יהודיה אלא עוברת תהליך גיור. הפרטים סביב זה אינם ברורים, כמו זהות בית הדין או הרב המעורב, אך אחד השכנים אמר שהרב קשור לישיבה מוכרת בארה"ב. על פי החקירה, קוסטלו, יליד 1981, מגיע משושלת ארוכה של קתולים, שראשיתה לאורך דורות רבים, מאומתת על ידי רישומי הכנסייה הקתולית.

בני הזוג עדיין מתגוררים בשיקגו, אם כי הם נודו מבית הכנסת שלהם. עכשיו, הם השיקו אחד חדש בשם 'Ahavas Chinam' - אהבת חינם. בית הכנסת זה, הרשום גם כעמותה יהודית בכתובת ברחוב ריצ'מונד בשיקגו.

לבית הכנסת יש עמוד פייסבוק, חשבון טוויטר ואתר אינטרנט והוא העניק לעצמו את התיוג "עושים תלמידי יהושע ותורה בשיקגו". האתר מציין כי מטרתו להגיע לחרדים ולגרום להם להצטרף לקהילה. "אנחנו כאן כדי לעזור לחרדים למצוא את התשובות לשאלותיהם על המשיח וליצור קהילה שבה הם יכולים לצמוח יחד בלימוד שלנו על המשיח", נכתב באתר.

לפי עמוד הפייסבוק שלהם, 'Ahavas Chinam', הם מחפשים כעת 2-4 משפחות שיעזרו להם להקים את הקהילה הזו. לדברי שאנון נוסן מארגון 'בינינו', שכבר חשפה מספר משפחות נוצריות שהתחזו לחרדים, "המאמצים הללו הותירו חלק מאנשי הקהילה היהודית בשיקגו עצבניים, כאשר חלקם טוענים שילדיהם מתיידדים עם ילדי קוסטלו ומוזמנים לביתם".

שאנון נוסן הוסיפה ואמרה ל'בחדרי חרדים': "אנו מאמינים שהמצב בשיקגו מחייב תגובה, לא רק מההנהגה של הקהילה היהודית בשיקגו, אלא של היהדות עולמית".

נוצרים מתחזים לחרדים מיסיונרים אהבת חינם ארגון בינינו שאנון נוסן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד