1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הח"כ מש"ס נגד נתניהו: "מאמץ גישת שמאל"

דוברו של ראש האופוזיציה שיגר לעיתונאים שתי הודעות בעיצומה של השבת. עדכון על כניסתו לבידוד ועדכון נוסף על בדיקה שביצע ויצאה שלילית | רק ח"כ אחד מבין 16 חברי הכנסת החרדים העז לתקוף בפומבי

ארי קלמןי"ד טבת תשפ"ב 18/12/2021 23:46

שיגר הודעות בשבת בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בעיצומה של השבת שיגר דוברו של ראש האופוזיציה, אלי ורד-חזן, שתי הודעות שמעוררות את זעמן של הסיעות החרדיות, אולם רק חבר הכנסת משה אבוטבול מסיעת ש"ס, העז לתקוף את חילול השבת בפומבי.

ורד חזן עדכן פעמיים במהלך השבת על כך שנתניהו נכנס לבידוד, לאחר שנחשף לחולה קורונה בכנסת, הודעה ראשונה בליל שבת בשעה 21:05 והודעה שנייה בשבת בבוקר, על כך שנתניהו נמצא שלילי בבדיקת קורונה.

לא ברור מה היתה הדחיפות לעדכן בתפוצת עיתונאים על כך שנתניהו נכנס לבידוד, אך למרות זאת רוב חברי הכנסת החרדים שתוקפים פוליטיקאים אחרים על חילול שבת בלעו את לשונם ולא הגיבו.

היחיד שתקף הוא חבר הכנסת משה אבוטבול, העומד בראשות השדולה למען שמירת השבת שצייץ בטוויטר, "צר לי ולחברי בגוש הימין שהליכוד שוב הוציאו הודעות מיותרות בשבת ולא המתינו למוצ״ש. בחוקת תנועת בית"ר נקבע כי בית"רי לא יחלל שבת בפרהסיה. כבר אז הבינו שללא שמירת השבת במרחב הציבורי לא תוכל ישראל להיקרא מדינה יהודית".

עוד תקף אבוטבול את מפלגת הליכוד ואת העומד בראשה בנימין נתניהו והאשים אותם כמי שאימצו מדניות שמאל שלא מכבדת את השבת, "מאכזב שחלקים בליכוד מאמצים דה-פקטו את גישת השמאל למדינת כל אזרחיה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שיתביישו כל אלה שלא הגיבו לבור ועם הארץ הזה  

  שאלתיאל

 2. צודקים שלא מגנים אותו על חילול שבת, משתי סיבות.  

  שריר

  • כמה שטויות.  

   אסף

 3. כל היהדות החרדית סובלת בגלל נתניהו שנדבק לכיסא  

  בושה

;