1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

רישום לגני הילדים דרך מערכת 'נדרים פלוס'

בעוד שבועיים תחל עונת הרישום לגני ילדים בירושלים | בתום מאמץ טכנולוגי מורכב - הישג היסטורי בירושלים: ההורים יוכלו לרשום את הילדים לגנים בכל בית כנסת באמצעות מערכת 'נדרים פלוס' | ראש העיר ירושלים משה ליאון: "אני גאה ומאושר להוביל את מהפכת הנגישות שתקל על אלפי הורים. אני בטוח שנשמש דוגמה לכלל הערים בארץ" | כל הפרטים

אברמי פרלשטייןט"ו טבת תשפ"ב 19/12/2021 18:06

מהפכת הנגישות של משה ליאון אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: נתי שוחט / פלאש 90

לאחר שנים של קשיים בירוקרטיים, מהפכה של ממש בהנגשת רישום הילדים לגנים בעיר ירושלים. בתום מאמץ טכנולוגי מורכב אותו הובילו בעיריית ירושלים בהנחיית ראש העיר ירושלים משה ליאון, החל מעונת הרישום הקרובה יוכלו ההורים לרשום את הילדים לגנים העירוניים באמצעות מערכות 'נדרים פלוס' המותקנות בכל בתי הכנסת והיכלי התורה.

על פי הנחיית ראש העיר המערכות יפעלו כאמור כבר מתקופת הרישום לשנת הלימודים הקרובה, כך שכל הורה יוכל להיכנס למערכת נדרים פלוס שבבית הכנסת השכונתי. המערכת תציע לו את הגנים הרלוונטיים, והוא יוכל לבחור לאיזה גן לרשום את הילד או הילדה. לאחר מכן יקבל אישור הרשמה, ובכך יסתיים ההליך.

עד כה היו ההורים נדרשים להגיע פיזית למשרדי העיירה ולהצטייד בטפסים שונים. האלטרנטיבה הייתה להירשם דרך האינטרנט, אפשרות לא נגישה עבור הורים רבים במגזר החרדי. כעת, מהפכת הנגישות תשים קץ לבירוקרטיה המיותרת, ותחסוך מאלפי הורים זמן מיותר והמון כאב ראש.

בנוסף העייריה תתגבר את מוקדי הרישום בשכונות, עבור אלו המעוניינים להגיע ולהירשם באופן בלתי אמצעי במנהלים הקהילתיים.

ראש העיר משה ליאון שיזם ודחף את המהפכה אמר: "המוטו שמכוון אותי בעשייה הציבורית בעיר הוא לחסוך את הבירוקרטיה שמעיקה על החיים של כולנו. לכן, אין שמח ממני היום כשהצלחנו לפרוץ דרך במעבי הג'ונגל הבירוקרטי ולסלול להורים דרך קלילה ומהירה ללא שום עיכובים מיותרים. אני בטוח שאלפי הורים ייהנו מהמערכת כבר בעונת הרישום הקרובה, ועוד רבים אחרים בשנים הבאות. אין ספק שנשמש דוגמה לערים אחרות שימהרו לחקות את המהפכה החשובה הזאת".

גב' אורית דולב ראש אגף החינוך שחתומה על ביצוע המהפכה בפועל ציינה כי "בתחילת הדרך רבים טענו כי האפשרות לא ישימה וייקח שנים בשביל להפוך אותה לנגישה. אני שמחה שהצלחנו להוכיח לכולם שעם רצון טוב, נחישות ואמונה בחשיבות מתן שירות לאזרח, הצלחנו לעזור לתושב ולהקל מעליו את סבלות הבירוקרטיה"

 שמואל גרינברג מנהל אגף חינוך חרדי הוסיף: "המהלך הזה הוא תקדימי ואני מקווה שבעתיד ישמש את העירייה ותושביה גם בהליכים בירוקרטיים נוספים. ראש העיר משה ליאון הצליח להסיר חסמים בירוקרטים משמעותיים, ולאפשר את המהלך גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה רעיונית. הוא עמד איתן נגד טיעונים ומכשולים רבים – והצליח. יצרנו יחד מערכת מתוחכמת שתוכל להתמודד מצד אחד עם דרישות הבירוקרטיה הרבות, ומצד שני תקל על ההורים. בשם רבבות הורים בהווה ובעתיד אני מודה לראש העיר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ישן נושן! זה לא חדש מהשנה בכלל!  (ל”ת)


;