ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
פגיעה, ניכור וצביעות

ימי מחלה עבור מחלת ילד - לא לנשות אברכים

הממשלה מסרבת לאפשר לנשות אברכים לנצל את ימי המחלה לצורך מחלת ילד ובכך לאלץ מאות אברכי הכוללים להיעדר ממקום לימודים בעת מחלת ילדם. סגן שר הכלכלה ח"כ יאיר גולן: "יש גבול כמה אפשר להעמיס על קופת המדינה, האוצר לא צריך לממן בן זוג לומד" | יוזם החוק ח"כ אורי מקלב: "תשלום ימי המחלה אינם על חשבון המדינה, - אברך הלומד אינו בטלן, ההיגיון נלקח מכם, החמלה כבר לא קיימת, אתם חיים בעולם מנוכר"

ימי מחלה עבור מחלת ילד - לא לנשות אברכים
אורי מקלב צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הממשלה מתנגדת לאפשר לנשות אברכים להיעדר ממקום עבודתם לצורך מחלת ילד. הערב לקריאת שר הכלכלה - מליאת הכנסת דחתה ברוב דחוק את הצעת החוק הטרומית של ח"כ אורי מקלב הדורשת לאפשר לאישה העובדת ובן זוגה לומד ואינו עובד לנצל את ימי המחלה העומדים לרשותה לצורך שהות לצד ילדיהם החולה בדומה למצב הקיים למשפחה בהם שני בני הזוג עובדים.

סגן שרת הכלכלה, ח"כ יאיר גולן מסיעת 'מרצ' פנה לחברי הכנסת מעל דוכן הכנסת וקרא להם שלא לתמוך בהצעה, לדבריו: "יש גבול כמה אפשר להעמיס על קופת המדינה המדינה לא צריכה לממן לבן זוג לומד". למרות זאת עשרות חברי כנסת תמכו בהצעה.

אורי מקלב על חוק חופשת נשות אברכים בגין מחלת ילד

חבר הכנסת אורי מקלב הציג תחילה את החוק בפני חברי הכנסת ואמר: "החוק היום מאפשר לבני זוג העובדים לפרנסתם לנצל את ימי המחלה עבור שהות בגין מחלת ילד, אך חוק זה אינו מאפשר לסטודנטים או לומדי תורה לנצל זאת בטענה כי האישה אינה צריכה להיעדר ממקום עבודתה היות ובן זוגה אינו עובד. - לבן הזוג הלומד יש מסגרות מחייבות, שמירת הזמנים ומבחנים".

"יתרה מכך אתם עצמכם משרדי הממשלה", אמר ח"כ מקלב, "מגיעים לביקורות במקום הלימודים וקונסים מקומות לימוד בהם הלומדים אינם נמצאים ולא מקבלים את טענת מחלת הילד. מדוע אתם מתנגדים לכך? מה התוצאה של זה תהה ח"כ מקלב. - כיום בשירות הציבור זה קיים מדוע שלא יכול על כלל המשק. מעבר לכך שהיום בתקופת הקורונה קשה יותר למצוא מסגרות שמירה ושהות עבור הילד החולה והכרח הוא כי אחד ההורים ישהה בצמוד לו".

"לצערי, אין לי ספק כי אם ההצעה הייתה אך ורק על סטודנטים חוק זה היה עובר, - אברך הנמצא במקום לימודי תורני אינו מובטל!, זוהי אפליה לרעה בציבור הלומדים, העשיר לא מרגיש את העני השבע לא מרגיש את הרעב. כאשר מדובר על לומדי תורה שם אתם מנוקרים ולא מאשרים את זה" תקף מקלב את חברי הקואליציה.

סגן שרת הכלכלה יאיר גולן שכאמור קרא לחברי הכנסת שלא לתמוך בחוק אמר כי החוק הקיים הוא חוק טוב וסוציאלי, אך עדין הלומדים מסתדרים, זו המציאות בשטח, יש גבול כמה ניתן להעמיס על קופת המדינה, המדינה לא צריכה לממן ימי מחלה לבן הזוג הלומד" אמר ח"כ גולן והובך מיד על ידי ח"כ אורי מקלב שהסביר כי החוק אינו מציע כי המדינה תממן זאת אלא זה מגיע על חשבון ימי המחלה הקיימים לעובד וכי זה על חשבון העובד. "לומד הוא לא בטלן, אמר מקלב, ההיגיון נלקח מכם, החמלה כבר לא קיימת, אתם אינכם מרגישים את העניים, אתם חיים בעולם מנוכר".

אורי מקלב חופשת מחלה יאיר גולן נשות אברכים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד