י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
הנעלם הגדול

שאלת המפתח להתמודדות מול הווריאנט

הד"ר ארז ברנבוים מנכל ביה"ח אסותא באשדוד מתייחס הבוקר לתחלואת הווריאנט 'אומיקרון' ומסביר כי שאלת המפתח בהתמודדות מולו הייתה ונותרה "כמה אחוז מתוך המאומתים יהפכו לחולים קשים" 

שאלת המפתח להתמודדות מול הווריאנט
מתחם בדיקות קורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בצל הזינוק בתחלואת הקורונה ומה שנראה כגל חמישי של אומיקרון - מציג הבוקר (חמישי) הד"ר ארז ברנבוים, מנכ"ל ביה"ח אסותא אשדוד את שאלת המפתח להתמודדות מול הווריאנט, וכן, הוא מתריע כי בקרוב עשויים בתי החולים להתמודד עם מאומתים רבים. 

לדבריו של הד"ר ברנבוים: "בעת הזו, עדיין רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור ליכולת של וריאנט האומיקרון לייצר מחלה קשה", אך הוא מתריע כי "בקרוב נאלץ להתמודד עם גלי תחלואה ומאומתים רבים שיפנו לבתי החולים, חלקם עשויים להיות חולים קשים וצריך להיערך לכך".

בירנבוים הוסיף כי עוד מוקדם להעריך כמה מהמאומתים יחלו במצב קשה וכי אין טעם ליצר בהלה מיותרת בציבור. "המסר העיקרי שצריך להעביר לציבור כעת הוא בזכות החיסונים לילדים ומבוגרים הלא מחוסנים", טען. 

בהמשך דבריו העביר מסר אופטימי באשר לחששות מתחלואה גבוהה שתקריס את בתי החולים: "מערכת הבריאות ובתוכם בתי החולים רחוקים מקריסה, וככל שנאלץ להתמודד עם מצבי קיצון, נוכל להסיט צוותים ומשאבים בתוך הארגון", אמר. 

"שאלת המפתח הייתה ונותרה - כמה חולים מתוך כלל חולי האומיקרון, יפתחו מחלה קשה", הסביר הד"ר בירנבוים והוסיף: "אפשר להסיט מבט לעבר דרום אפריקה, אל מול נתוני התחלואה היורדים ולשמור על אופטימיות, או להסיט מבט אל עבר אנגליה, בהם נתוני התחלואה עדיין עולים ולגלות פסימיות". 

 

קורונה אומיקרון בתי החולים אסותא אשדוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד