1. עמוד הבית
 2. אוכל
 3. עושים שוק

OU מבהירה: קוקה קולה כשרה - רק בצפון אמריקה ובאירופה

ארגון הכשרות OU מצהיר: תמציות הייצור של משקה הקוקה קולה מיוצרות בפיקוחנו באטלנטה, אך רק בצפון אמריקה ובמדינות האיחוד האירופי ניתן לשתות אותו ללא חשש
יואל קוריץ, בחדרי חרדים, כ"ד סיון תשע"ג 02/06/2013 12:38

קוקה קולה. צילום: פלאש 90 קוקה קולה. צילום: פלאש 90

כשרות ה-OU מחזקת את הודעת הרבנות הראשית לישראל: ארגון OU ישראל מבהיר בהודעה שפרסם עורך דינו צבי אראלי, ואשר באה לתקן פרסומים קודמים - כי ניתן לשתות קוקה קולה גם אם לא מופיעה על הבקבוק חותמת כשרות, רק במדינות צפון אמריקה והאיחוד האירופי, זאת בשל הפיקוח ומתן ההכשר של נציגי OU במפעל המרכזי של קוקה קולה באטלנטה ארה"ב - אשר בו מייצרים את התמציות של המשקה וממנו הן מופצות.

ב-OU מבהירים כי בכל שאר המדינות אין לצרוך את המשקה בטרם נעשה בירור גורף לגבי רכיביו השונים והליכי הייצור.

ההבהרה מתפרסמת לאחר שבשבוע שעבר הופצה אזהרה של הרבנות הראשית לישראל שלא לשתות 'קוקה-קולה' שמקורה מהכפר הפלסטיני בטוניא שליד ירושלים - בשל אי פיקוח כשרותי במקום.

ברבנות כתבו: "בבדיקה שנערכה, נמצא כי המוצר מיוצר בכפר ביטוניא על יד ירושלים ללא כל פיקוח כשרותי. בהתאם לכך, הציבור דורש הכשרות בארץ מוזהר בזאת שלא לצרוך מוצר זה, הן לגופו של עניין והן מהפן החינוכי על מנת שלא להרגיל את הציבור לרכוש מוצרים ללא כשרות. בכל מקרה, אין לאשר קליטת מוצר זה במקומות המושגחים. ידע הציבור ויזהר".

יצוין כי בשבת האחרונה פורסמה שאלה שנשלחה לרב שלמה אבינר בעלון 'עולם קטן': האם נכון שניתן לשתות קוקה קולה בכל העולם, גם אם אין חותמת כשרות על הבקבוק? הרב אבינר טען שלא בהכרח שניתן לשתות, ובכך תמך אף הוא בעמדת הרבנות הראשית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מיהו ה-ou  

  חא חא

  • הלו- שכחת את הכדורים היום? 

   OU

  • סליחה, הנושא של "מציצה בפה" לא קשור לכאן, ותלוי בדעות, החזו"א התיר במקום הצורך וכב' בודאי לא חושב עצמו יותר יר"ש מהחזו"א 

   יהודי

 2. הקיצונים השתלטו על הרבנות והשכל ברח. הרב סתיו - לטיפולך המסור.  (ל”ת)


 3. Ou  (ל”ת)

  צבי

 4. אין לסמוך עליהם בכלל ולא על הרבניים שלהם .ארגון של כסף הכי גדול העולם .  (ל”ת)

  צודק במאה אחוז

 5. הרב בעלסקי הוא אחד מגדולי ישראל  

  moshe

 6. ה"כפר" ביטוניא - גדול מהרבה ערים בארץ:  


 7. מחלה מתוקה...  

  יוסף כהן.