ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024

בראש העין ציינו שלוש שנים להסתלקותו של המרא דאתרא • גלריה

סעודת הילולא מרכזית נערכה בראש העין, במלאת שלוש שנים להסתלקותו של המרא דאתרא, הגאון רבי עזריה בסיס זצ"ל. המעמד נפתח בהכנסת ספר תורה חדש ומהודר | צילום: יעקב כהן

בראש העין ציינו שלוש שנים להסתלקותו של המרא דאתרא • גלריה
הילולת הגר"ע עסיס זצ"ל צילום: יעקב כהן

במלאת שלוש שנים להסתלקותו של הגאון רבי עזריה בסיס זצ"ל רבה של ראש העין, נערכה ההילולא המרכזית לזכרו במעמד גדולי הרבנים ואישי ציבור, ובהשתתפות מאות מתלמידיו.

תחילה נערך בבית הרב זצ"ל מעמד סיום כתיבת אותיות בס"ת שנכתב ע"י הרב בעצמו עד ימיו האחרונים. לאחמ"כ יצאה התהלוכה ברוב פאר והדר והמון חוגג לעבר בית מדרשו.

בסיום נערכה ההילולא המרכזית בראשות בנו ממשיך דרכו הגאון רבי יחיאל בסיס בהשתתפות מאות מתושבי העיר ובמעמד גדולי וזקני רבני תימן. הגר"ש מחפוד, הגר"פ קורח, הגר"י טיירי, הגר"ר ערוסי הגר"ח יהושע הלוי ועוד.

ראש הישיבה חכם שלום כהן שנבצר ממנו להגיע לכנס, שלח את ברכתו למעמד עם בנו הגר"י כהן ר"י נזר התלמוד וביקש לחזק את ידיו של תלמידו הגר"י בסיס שיזכה להמשיך את דרך אביו בהנהגת העיר.

כן השתתפו אישי ציבור, ראש העיר שלום בן משה וחברי מועצת העיר וראש המועצה הדתית ר' שמעון חזות.
הרבנים בדבריהם עמדו על גדלותו של הרב בתורה ובמידות ובהנהגה וקראו לשמר את מורשתו.

בנו הגר"י בסיס, הודה בדבריו לראש העיר ולחברי מועצת העיר על שמפאת כבודו וזכרו של רב העיר זצ"ל דחו את ישיבת התקציב שנקבעה זה מכבר ליום ההילולא, כן הודה לסגן רה"ע ר' מיכאל מלמד ולראש המועה"ד ר' שמעון חזות על הסיוע לאירוע.

יצוין כי לרגל ההילולא יצא לאור חלק ה' משו"ת בית העזרי מבעל ההילולא זצ"ל.

ראש העין סעודת הילולא הרב עזריה בסיס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד