1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הווריאנט שאותר בצרפת: "רוב הסיכויים שנכחד"

וירולוג מאוניברסיטת תל אביב מרגיע וטוען כי הווריאנט שככל הנראה הגיע מקמרון ואותר בדרום צרפת, לא שרד ולכן לא התפשט בקהילה. "רוב הסיכויים שהוא נכחד כמו ווריאנטים רבים לפניו שלא הצליחו להתחרות בווריאנט הדומיננטי באותו הזמן"

יוסף ריס, ג' שבט תשפ"ב 05/01/2022 15:45

הפסיד לדומיננטי נגיף הקורונה נגיף הקורונה צילום: Unsplash

השבוע נכתב מאמר בצרפת בו דווח על וריאנט חדש לקורונה שהתגלה בדרום המדינה, ולדברי החוקרים הוא בעל 46 מוטציות, מה שעורר דאגה וחשש מפני יכולתו לעקוף את המערכת החיסונית. 

היום (רביעי) מנסה הד"ר אורן קובילר וירולוג מאוניברסיטת תל אביב להרגיע ומסביר כי ככל הנראה הזן הזה של הקורונה לא שרד: "הווריאנט הצרפתי שהתגלה לא מזמן כבר נעלם, כלומר לא התפשט ולא שרד", טען קובילר. לדבריו, "למרות שהמאמר יצא השבוע (זה הזמן שלוקח לאסוף נתונים ולכתוב), הווריאנט כבר שבועיים לא בודד בשום מקום בעולם". 

"לפיכך" הוסיף הד"ר קובילר, "רוב הסיכויים שהוא נכחד כמו ווריאנטים רבים לפניו שלא הצליחו להתחרות בווריאנט הדומיננטי באותו הזמן", אמר. 

כזכור, אמש פורסם כי 12 אנשים שנבדקו - נמצאו חיוביים לווריאנט החדש, ששמו: 'B.1.640.2'. מקורו של הווריאנט כפי הנראה הוא מיבשת אפריקה, וזאת מאחר והמומחים גילו שהמקרה הראשון בו זוהה הזן החדש, היה כאשר שב אדם מקמרון לצרפת. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא נורא יגיעו אחרים  (ל”ת)


  2. המומחים יעזרו לך וימציאו ישועה  (ל”ת)


  3. אני לא יופתע אם יתברר שהנגיף עשתה עליה לישראל, אחרי שבנט מבטל את הבדיקות PCR לכל אזרחי ישראל, גם בנתב"ג  (ל”ת)

    שמויגר

  4. סגר עולמי הדוק של חודש וחצי ישמיד את כל הוירוסים  

    משינו

;