כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
במעמד רב העיר ושר השיכון

ראש העיר נוף הגליל: הפתרון לציבור החרדי נמצא כאן

את הדברים אמר ראש העיר פלוט לשר השיכון ולרבה של נוף הגליל במהלך ישיבת עבודה משותפת בהר יונה בסוף השבוע שעבר. ברקע: אישור 3200 יחידות דיור למגזר החרדי בהר יונה ומיזמים בניה וחדשנות בשאר רחבי העיר

ראש העיר נוף הגליל: הפתרון לציבור החרדי נמצא כאן
ביקור השר זאב אלקין בנוף הגליל צילום: באדיבות המצלם

רבה של נוף הגליל הגאון רבי ישעיהו הרצל, שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן והצוותים המקצועיים, קיימו ביום חמישי ישיבה וסיור עבודה מקצועי בנוף הגליל, יחד עם ראש העיר רונן פלוט והצוותים המקצועיים של העירייה. ראש העיר הציג את מהפכת הבנייה וההתחדשות במסגרתה העיר צפויה להכפיל את מספר תושביה בשנים הקרובות. "30 שנה לא הייתה כאן בנייה משמעתית וכיום מתחולל המהפך המיוחל, הן בבנייה חדשה והן בהתחדשות עירונית" אמר פלוט.

בפני השר הוצגו מטעם העירייה שורה של נושאים ובקשות לטיפול משרדו בתוכם שיפוץ בנייני מגורים ישנים במסגרת שיקום שכונות פיזי, קידום התחדשות עירונית במיזמי 'פינוי בינוי", והכרזה על העיר כפיילוט ארצי להתחדשות עירונית כוללת בשכונות הוותיקות. ראש העיר פלוט ביקש לקדם החלטת ממשלה שתוזיל את העלויות הגבוהות בפיתוח הקרקע לבנייה בנוף הגליל. הוא הסביר כי העלויות הגבוהות הנעוצות בתנאי השטח והטופוגרפיה מייקרות את מחירי הבתים ומקשות על רכישתם על ידי זוגות צעירים.

ראש העיר ביקש לקדם גם בניית מקבצי דיור לתושבים וותיקים, ולהקצות דיור ציבורי בהיקפים גדולים עבור משפחות עולים חדשים. שר השיכון זאב אלקין אמר כי משרדו רואה בנוף הגליל משימה לאומית ובתוך כך נחוש לסייע.
"העיר נמצאת בתעדוף גבוה אצלנו", אמר אלקין, והוסיף: "אנו רואים בה מקום מרכזי לפיתוח הגליל כולו. פשוט תענוג לראות את המהפכה שקורית פה, אי אפשר להתעלם מן השינוי הענק שמתחולל בעיר עם כניסתו של רונן פלוט."

בהמשך נערך סיור מיוחד בשכונת הר יונה, בה אושרו עוד 3200 יח"ד למגזר החרדי. מדובר ביח"ד שייבנו בעתיד, ויצטרפו למאות המשפחות שכבר גרות ביישוב. על פי התחזיות תנופת הבנייה הצפויה תחולל מהפכה של ממש עבור הציבור החרדי. ראש העיר יחד עם רב העיר, השר אלקין וראשי שכונת הר יונה גזר את הסרט בכביש החדש המחבר בין קריית בעלזא לשכונה הליטאית וציין בסיפוק ותקווה כי "הפתרון לבעיית הדיור של המגזר החרדי נמצא בנוף הגליל בכלל, ובהר יונה בפרט".

נוף הגליל רונן פלוט זאב אלקין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 18 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד