י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024
"הופתעתי כשהתקשרו מהשב"כ"

הח"כית שהייתה מטרה לריגול איראני: "הלם, כל החדר הסתובב"

אחרי שנחשף כי נשים ישראליות גויסו בידי איראן למטרות ריגול, חבר הכנסת קטי שטרית, שהוקלטה ע"י אחת הנשים הגיבה: "לא הבנתי מאיפה זה בא, הייתי בהלם טוטאלי" | בנט התייחס אף הוא לפרשה: "הניסיונות שלאיראן מתרחבים גם למאמצי השפעה על אזרחי ישראל, על החברה הישראלית, לזריעת קיטוב ומחלוקת, לערעור של היציבות הפוליטית בישראל"

הח"כית שהייתה מטרה לריגול איראני: "הלם, כל החדר הסתובב"
אילוסטרציה צילום: pixabay

פרשת הריגול האיראנית שנחשפה מוקדם יותר היום (רביעי), ממשיכה לעורר סערה. הערב התייחס ראש הממשלה למעצרם של הנשים הישראליות שריגלו עבור איראן. "ניסיונותיה של איראן כנגד ביטחון ישראל לא מסתכמים רק בתחום הביטחוני והמודיעיני, אלא מתרחבים גם למאמצי השפעה על אזרחי ישראל, על החברה הישראלית, לזריעת קיטוב ומחלוקת, לערעור של היציבות הפוליטית בישראל ולפגיעה באמון הציבור בשלטון", אמר בנט.

נחשף: כך ניסו האיראנים לגייס מרגלות ישראליות

בתוך כך, חברת הכנסת קטי שטרית, שסוכן המודיעין האיראני ביקש מאחת הישראליות להקליט ולרגל אחריה, הודתה לכוחו הביטחון על חשיפת הפרשה ותיארה את שעבר עליה כשגילתה שהייתה יעד לניסיון ריגול. "שוב ניתן לראות עד כמה האיום האיראני הוא איום קיומי", אמרה שטרית. "איראן וגרורותיה ממשיכים לנסות לפגוע בישראל בכל זירה ובכל דרך, ונדרשת מכלל נבחרי הציבור מוכנות ודריכות גבוהה כדי לסכל ניסיונות עוינים שכאלה".

שטרית הוסיפה כי היא "מברכת את השב"כ, המוסד ושאר כוחות הביטחון על העבודה החשובה והמאומצת שלהם במלחמה מול איראן. אין לי ספק שבמערכת הביטחון נערכו ונערכים לכל תרחיש ויעשו כל שנדרש בכדי להגן על מדינת ישראל ואזרחיה".

"לא הבנתי מאיפה זה בא, הייתי בהלם טוטאלי" אמרה שטרית בראיון ל-N12. "מאוד הופתעתי כשהתקשרו מהשב"כ וביקשו לדבר איתי. לא הבנתי מאיפה זה בא". בראיון הוסיפה שטרית: "מאוד הופתעתי כשהתקשרו מהשב"כ וביקשו לדבר איתי. כששמעתי על מה מדובר הרגשתי שכל החדר מסתובב".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר: "אני מברך את אנשי שירות הביטחון הכללי ואת משטרת ישראל על מבצע מוצלח שסיכל פעילות טרור עוינת כנגד מדינת ישראל. מדינת ישראל מצויה במערכה מתמשכת מול איראן. הדברים ברורים - אנחנו מזהים מאמצים וניסיונות בלתי פוסקים של משמרות המהפכה האיראנים לגייס אזרחים ישראלים".

בנט הוסיף כי "ניסיונות אלו לא מסתכמים רק בתחום הביטחוני והמודיעיני, אלא מתרחבים גם למאמצי השפעה על אזרחי ישראל, על החברה הישראלית, לזריעת קיטוב ומחלוקת, לערעור של היציבות הפוליטית בישראל ולפגיעה באמון הציבור בשלטון".

"אני קורא לאזרחי ישראל, גלו ערנות לניסיונות הללו", הוסיף ראש הממשלה. "ייתכן שמי שעומד מאחורי המידע שאתם צורכים או משתפים ברשתות, הם האיראניים. שלא יהיה ספק - ידה הארוכה של מערכת הביטחון תגיע לכל מי שינסה לפגוע בביטחון ישראל".

מוקדם יותר הותר לפרסום כי במסגרת חקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי ויאחב"ל להב 433 במשטרת ישראל, נחקר בשבועות האחרונים לפיו מספר אזרחיות ישראליות גויסו בידי גורמי מודיעין איראניים, לצורך ביצוע משימות בתחומי מדינת ישראל. במסגרת המעקב הממושך אחר הפעילות וחקירותיהן של החשודות, עלה כי אלה קיימו קשרים מתמשכים עם גורם מודיעין איראני. בחקירות נאספו ראיות רבות על קשרים אלה, ובהתאם הוגשו כתבי-אישום כנגד חלק מהחשודות.

הפניה אל האזרחיות הישראליות נעשתה ברשת ה"פייסבוק", בידי מי שהתחזה בפני רובן כיהודי המתגורר באיראן, בשם "ראמבוד נמדר". לבקשת "ראמבוד", נמשך הקשר בינו לבין החשודות באמצעות אפליקציית "ווטסאפ". זאת, תוך שהוא נמנע, בשיחות צ'אט מצולמות שניהל עימן, מלחשוף את פניו, בטענה שהמצלמה שברשותו מקולקלת. בשב"כ מדגישים כי חרף חשדן של הנחקרות כי מדובר בגורם מודיעין איראני, המשיכו חלקן את הקשר עמו, הסכימו לבצע עבורו משימות שהטיל עליהן, וקיבלו ממנו כספים.

 

ריגול איראן נפתלי בנט קטי שטרית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד