1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מודאגים מנתוני התחלואה? הנתון הזה ידאיג אתכם יותר

רבים מוטרדים ממספר המאומתים הגבוה עליו דיווחו היום במשרד הבריאות (50 אלף). אך האם הנתון האמיתי גבוה בהרבה? | הפרופ' ערן סגל מעריך: "נדבקו 150,000" | אלה נימוקיו של הפרופסור ממכון ויצמן למדע

קובי ברקתי"א שבט תשפ"ב 13/01/2022 23:52

התחזית של הפרופסור מחלקת קורונה בבלינסון מחלקת קורונה בבלינסון צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מסתבר, נתוני התחלואה גבוהים בהרבה מכפי שמדווח: לפי הערכת פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן - שדעתו נשמעת בקשב רב בקרב קברניטי המדינה - אתמול נדבקו כ-150 אלף איש, כלומר 100 אלף יותר מכפי שידוע למשרד הבריאות. 

לשיטתו של הפרופ' סגל, עד עתה נדבקו במצטבר כ-900 אלף בנ"א במדינה. את הפערים העצומים בין הנתונים המדווחים למשרד הבריאות לאלה בשטח מסביר סגל: "הרבה לא נבדקים, לא בודקים בזמן, ו/או לא בודקים נכון".

פרופ' סגל.

לדברי סגל צריך כעת צריך להקפיד על כללי הזהירות המחמירים, "כי עכשיו או בימים הקרובים ייתכן ש-1 מכל 10 נדבק - ועלול להדביק אתכם במיוחד המבוגרים והלא מחוסנים שבסיכון הכי גבוה לתחלואה קשה", מסביר סגל. 

לסיום הוא קורא לכולם לבצע "כמה שפחות מגעים בימים אלה", עוד הוא קורא לאלה היכולים, שיעתיקו את מקום עבודתם אל הבית. 

בתוך כך, עדכן הערב (חמישי) משרד הבריאות את נתוני התחלואה, לפיהם - מחצות הלילה של יום האתמול ועד הערב בשעה 21:00, אובחנו למעלה מ-27 אלף מאומתים חדשים. 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עוד להלחיץ??  


 2. אתם מודאגים... אנחני ברוך ה רגועים.. אתם מוזרקים 3 או 4 פעמים ועדיין עם מסיכה על הפנים ומפחדים.. זה נראה לכם רציני?? שולטים בכם מהנדסים לכם את התודעה.  (ל”ת)


 3. די די עם השטות הזאת  (ל”ת)


 4. לא מודאגת !!!!!!  

  גל

 5. נתונים מעודדים מאוד  

  משה

 6. חחחח  


 7. רגוע לחלוטין  (ל”ת)


;