כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
רפורמת הגיור

הראש"ל הגר"י יוסף במתקפה על הרב דרוקמן: "נקים ספר יוחסין"

השר כהנא, הציג בשבוע שעבר את רפורמת הגיור המתוכננת ואת עיקרי החוק | הערב, יוצא הראש"ל הגר"י יוסף במתקפה חסרת תקדים נגד זקן רבני 'הציונות הדתית' הרב חיים דרוקמן שהביע תמיכה בחוק, ומאיים כי באם החוק יעבור הוא יכנס את מועצת הרבנות ויחליטו על ספרי יוחסין

הראש"ל הגר"י יוסף במתקפה על הרב דרוקמן: "נקים ספר יוחסין"
הראש"ל הגר"י יוסף בשיעורו הערב צילום: באדיבות המצלם

הראש"ל הגר"י יוסף מתייחס לפרסום רפורמת הגיור שפרסם בשבוע החולף, השר לשירותי דת מתן כהנא, תוך שהוא תוקף את זקן רבני הציונות הדתית הרב דרוקמן שהביע תמיכה עקרונית ברפורמה שתתיר גיור על ידי רבני עיר.

בשיעורו השבועי תקף הרב יוסף, "מה שעושים עם הגיור זה נורא ואיום". הרב יוסף ביקר את הרב דרוקמן, לדבריו "הרב דרוקמן אמר שהוא מסכים שרבני ערים יהיו מגיירים רק שיהיה בהסכמת הרבנות הראשית לישראל. אני תמה עליו איך אתה מסכים לדבר כזה?".

הרב יוסף בשיעורו

"עם כל הכבוד לרב דרוקמן", הוסיף ותהה, "הוא שווה למרן בידיעת התורה?. איזה פער, זה נורא. מה אתה חולק על מרן (מרן הגר"ע יוסף. א.ק), מה אתה חולק על הרב אלישיב? הם נגד גיור על ידי רבני ערים".

בדבריו הודיע הרב יוסף כי יוקם ספר יוחסין וכך בעצם לא יתייחסו לגיורי רבני הערים ולא יכירו בהם. לדברי הרב יוסף, "אם חוק הגיור יעבור אני יכנס את מועצת רבנות ואולי נחליט בתיאום עם גדולי ישראל ונקים ספר יוחסין", הודיע הרב בשיעורו.

הרב חיים דרוקמן גיור ספר יוחסין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 40 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד