1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הוועדה החליטה: ראש העיר יושעה לחצי שנה

הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות החליטה על השעייתו של ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן לכחצי שנה בעקבות הגשת כתב האישום נגדו. בהחלטתם כתבו חברי הוועדה: "בהתחשב במלוא השיקולים לקולא ולחומרא לא מצאנו כי מוצדקת השעיה לתקופה המרבית של שנה, ועל כן, אנו מורים בזה על השעיית המשיב מכהונתו כראש עיריית חדרה עד לסיום שנת המשפט הנוכחית"

מאיר גלבוע, י"ד שבט תשפ"ב 16/01/2022 22:47

לאחר כתב האישום פלאש 90 פלאש 90

בעקבות הגשת כתב אישום נגדו, הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות דנה בעניינו של ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן ובהחלטה שניתנה היום (ראשון), קבעו חברי הוועדה פה אחד כי גנדלמן יושעה מכהונתו בראשות עיריית חדרה עד ליום 20 ביולי 2022, עם סיום שנת המשפט הנוכחית.

ביום 26 באוקטובר 2021 הגישה המדינה כתב אישום נגד צבי גנדלמן המשמש כראש עיריית חדרה, ובו יוחסו לו עבירות של מרמה והפרת אמונים, מידע כוזב או פלט כוזב, קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט.

בהחלטתם כתבו חברי הוועדה כי נגד גנדלמן: "הוגש כתב אישום המייחס לו שורה של עבירות פליליות בדרגות חומרה שונות... צבר המעשים מלמד כי לא היו למשיב עכבות בנקיטת פעולות בניגוד לדין ולמינהל ציבורי תקין, ואף שמדובר במקרים בדרגות חומרה משתנות ואף שלא דובר בפעולות מתוחכמות יתר על המידה, הן אינן הולמות ראש רשות שאמור לשמש מופת לניקיון כפיים וטוהר המידות".

באשר להחלטתם כתבו חברי הוועדה כי "ההסדר החקיקתי מכוחו פועלת ועדה זו אמור להביא לידי איזון בין ערכים של טוהר מידות ואמון הציבור בשלטון המקומי לבין הממד הדמוקרטי המגולם בבחירה ישירה של ראש הרשות והזכות לבחור ולהיבחר. המשיב נבחר פעמיים לתפקיד, בפעם השנייה זכה בבחירות בסמוך לאחר החקירה נשוא בקשה זו, חרף החשדות הכבדים שהיו אז נגדו בעבירות שוחד, חשדות שנזנחו ע"י המדינה עת הוגש כתב אישום בעבירה של מרמה והפרת אמונים" (עבירה קלה יותר).

חברי הוועדה ציינו כי "בהתחשב במלוא השיקולים לקולא ולחומרא לא מצאנו כי מוצדקת השעיה לתקופה המרבית של שנה, ועל כן, אנו מורים בזה על השעיית המשיב מכהונתו כראש עיריית חדרה עד לסיום שנת המשפט הנוכחית".

עוד ציינו חברי הוועדה כי המדינה לא ביקשה להרחיקו מן העירייה מעבר למסגרת הימים שנקבעה בסמוך לחקירה וכן כי לא נעלמו מעיניה "נסיבותיו האישיות, עברו המפואר בצה"ל והשבחים שקיבל והציג בפנינו על ניהול העיר. אלא שהצטברות המעשים, התמשכותם וזיקתם הישירה לתפקידו של המשיב מטים את הכף לחובתו של המשיב ומצדיקים השעייתו". בהקשר זה יש לציין כי רק לאחרונה קיבלה עיריית חדרה מעמד של 'רשות איתנה', דבר המצביע על התנהלות מקצועית טובה של העירייה.

באשר לשאר תפקידיו של גנדלמן נכתב בהחלטת הוועדה כי "לא התרשמנו כי יש מקום להשעות אותו מפעילותו בוועדות הרשות ומתפקידיו השונים בה, ולפיכך, ובעיקר נוכח העובדה שמאז נפתחה החקירה נגדו ועד היום, לא היה מוגבל בסמכויותיו, בהחלטותיו ובפעילותו, נוכח כך שהחשד העיקרי נגדו בגין שוחד, נזנח, נוכח הזמן שעבר מאז, שלוש שנים וחצי, ונוכח כך שלא הואשם בהפקת טובת הנאה פרטית ושאר הנימוקים שפורטו לקולא, איננו מוצאים מקום להיעתר לבקשה להשעותו מתפקידים אלה".

יו"ר הוועדה לבחינת ראשי רשויות בשל הגשת כתב אישום הינו השופט בן ציון גרינברגר אשר נבחר במשותף ע"י שרת הפנים איילת שקד ושר המשפטים גדעון סער, וחברים בה מר אשר אברג'ל, לשעבר ראש המועצה האזורית שפיר, ועו"ד רחל תורן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שכר הוא ימשיך לקבל ?  (ל”ת)

  אילן

 2. ברוך שפטרנו!  


 3. מושחת הביתה  

  מוססקו

 4. גנדלמן  

  רמי

  • גדלמן ראש עיר חדרה 

   אורית

 5. ראש עיר חדרה  

  אורית

;