1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

המסר של סמוטריץ' נגד הרב יוסף: "דברים קשים"

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית', אשר נפגש ומשוחח לעיתים קרובות עם הרב דרוקמן, עדכן הערב באופן חריג על שיחה בינו לבין הרב - כמסר גיבוי לאחר הביקורת של הראשל"צ נגדו אמש | בסביבתו של הרב כעסו: "קוראים לו למצוא את הדרך לחזור"

יאיר כלפהי"ד שבט תשפ"ב 16/01/2022 22:53

אחרי הביקורת הנוקבת הגר"י יוסף/בצלאל סמוטריץ הגר"י יוסף/בצלאל סמוטריץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יממה לאחר המתקפה החריגה של הראשל"צ הגר"י יוסף נגדו, הרב חיים דרוקמן בחר שלא להתייחס עד כה לביקורת על תמיכתו העקרונית ברפורמת הגיור, אך מי שכן העביר מסר נגד הראשון לציון הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

מטעמו של יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית', שנפגש לעיתים קרובות עם הרב דרוקמן, עדכנו הערב (ראשון) על פגישה ביניהם לעדכונים ולהתייעצות בנושאי השעה - דבר שקורה באופן שגרתי, שיחות טלפון ופגישות בביתו של הרב, שבישוב מרכז שפירא.

רפורמת הגיור > הראש"ל הגר"י יוסף במתקפה על הרב דרוקמן: "נקים ספר יוחסין" 

פרסום דבר הפגישה בצירוף התמונה נועדה להעביר מסר לרב יוסף. סמוטריץ' מצד אחד לא רוצה לתקוף אותו באופן ישיר על הביקורת שהעביר על מנהיגה הרוחני של מפלגתו, אך מהצד השני רצה כן להעביר מסר תקיף וגיבוי לרבו.

סמוטריץ' אצל הרב דרוקמן.

בסביבתו של הרב דרוקמן כעסו על הביקורת, ומסרו במהלך היום: "הרב החליט לנהוג בכבוד ברבנות הראשית ואילו הרב הראשי מצידו מתייחס בזלזול אל הרב דרוקמן. צר לנו מאוד על דבריו הפוגעים ואנו קוראים לו למצוא את הדרך לחזור בו מהדברים הקשים".

כזכור, הרב יוסף התייחס אתמול במהלך שיעורו השבועי ב'יזדים' לרפורמת הגיור, והעביר ביקורת על הרב דרוקמן בשל תמיכתו העקרונית בחוק, למרות שעמד לצד הרבנות הראשית והשתתף בישיבת מועצת הרבנות הראשית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב דרוקמן צודק. למה לבזות. כל הזמן. פעם הרב עמר  

  פרענק

  • לא כך מדברים על גדול הדור בושה (ל”ת)

   תתביש איך אתה מדבר על מרן הראשון לציון

  • מי שם אותך לתת ציונים לרב זה או אחר, גם בזמן מחלוקת בין רבנים, אין לנו הזכות להתערב.... (ל”ת)

   יהודי גאה

  • האשכנזים לא מבינים את השפה של בני עדות המזרח הרחוק 

   יומי

  • גם חז"ל חיוו את דעתם מי גדול ממי. עיין פרקי אבות. כבודו של הרב דרוקמן מונח עם הדרכתו את תנועת "בני עקיבא מדריך מוערך מאד בתנועה. הבעייה היא שמציגים אותו משל היה רשכבה"ג. וזה פשוט מצחיק.כל מה שהראשל"צ אמר זה שצריך פרופורציות. יש הבדל ענק בין מדריך ת"ח בתנועת נוער לבין ענקי התורה. וכן הרב דרוקמן מתבקש להישמע לדעת גדולי ישראל. אז על מה הרעש??? (ל”ת)

   ישר

  • פרופורציות 

   פשוט

 2. בכללי, דומני שהרב יוסף השתדל להיזהר בהתבטאותו. ומחלוקות בנהגה ציבורית יכולות להיות. זו לא "שאלה הלכתית" כמו שאלה פרקטית בהנהגת ציבור בזמן הזה.  (ל”ת)

  ד.

  • חשוב לקרוא...כנסו... 

   ירושלמי

 3. שס מתלוננת על גזענות והיא הכי גזענית  

  המלבין

  • כיפה סרוגה או שחורה אינה עניין לגזע... 

   ש.

 4. ביקורת לא זלזל  

  שפוי

 5. סמוטריץ שלא תעז לדבר על קודש קודשים אפילו לא נימה של זילזול .. אגב אתה זה שחזרת ואמרת ברמיזה על הרב דרוקמן שאתה לא שומע לרבנים הם רק המלצה .  (ל”ת)


 6. הציונות הדתית הפסידה את כל מאבקיה הציבוריים בעשרות השנים האחרונות - התנתקות עמונה לוחמות רבנות ראשית ועוד ועוד - ובכולם היה הרב דרוקמן  

  צביקה

 7. עם כל הכבוד  


 8. יוספוס  

  מויישי

 9. הרב דרוקמן צודק??? למה מי מזגזג כל הזמן??  


 10. אמור לי מי אתה  

  בראשית

  • סמוטריץ'  

   זבירין

 11. הרב עובדיה קודש קודשים  


 12. חכ'' סמוטריץ  


 13. הפרצוף האמיתי של הכיפות סרוגות  

  חיים

 14. הכותרת מטעה!  


;