1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

השעין סולם על עמוד החשמל - והעובד נפל אל מותו

תושב פרדס חנה נאשם בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שעובד בחברת שירותי האבטחה שבבעלותו התחשמל ונפל אל מותו במהלך עבודתו | בשלב כלשהו במהלך העבודה, התחשמל המנוח ונפל מהסולם, אותו השעין הנאשם על אחד מעמודי החשמל. כתוצאה מכך, נחבל בראשו חבלה קשה, ובחלוף שישה ימים נקבע מותו

צביקה סגל, ט"ו שבט תשפ"ב 17/01/2022 12:47
תגיות:

נאשם בגרימת מוות בניית גדר, ארכיון בניית גדר, ארכיון צילום: Hadas Parush/Flash90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט השלום בכפר סבא כתב אישום כנגד שמעון (שימי) דיין (36) מפרדס חנה בגין גרימת מוות ברשלנות, לאחר שעובד בחברת שירותי האבטחה שבבעלותו התחשמל ונפל אל מותו במהלך עבודתו.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עינת בניטה, הנאשם הינו הבעלים של חברת "איי סיקיורטי מערכות אבטחה" המציעה שירותי התקנת מצלמות, אזעקות, מערכות מיגון ומערכות תקשורת. במסגרת פעילות החברה, העסיק הנאשם את המנוח, אשר שימש כעוזרו בעבודות התקנה שונות.

הנאשם והמנוח הגיעו במסגרת עבודתם להתקין מצלמות אבטחה במושב ירחיב שבמועצה האזרית דרום השרון. במהלך עבודת ההתקנה, השעין הנאשם סולם על אחד מעמודי החשמל במושב באופן שלא אפשר למנוח להיות במרחק הקבוע בחוק מקו החשמל. הנאשם הורה למנוח לעלות על הסולם, ולבצע עבודת התקנה באופן החורג מן הנהלים ומסכן את חייו, כשהוא ללא קסדה או כפפות, ומבלי שהוא מאובטח מפני נפילה.

בשלב כלשהו במהלך העבודה, התחשמל המנוח ונפל מהסולם ארצה. כתוצאה מכך, נחבל בראשו חבלה קשה, ובחלוף שישה ימים נקבע מותו.

יצוין כי המנוח לא עבר הסמכה ייעודית לעבודה בגובה, ומשכך לא היה בעל אישור כדין לעבודה בגובה. כמו כן הנאשם לא הדריך אותו כנדרש בחוק אודות הסיכונים הכרוכים בעבודתו לפני תחילה העבודה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;