1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בני ברק: התייצבות במצב הפעוטה שעברה החייאה

3 שעות לאחר שהובהלה לבית החולים כשהיא ללא הכרה - חזר הדופק לבת הארבעה חודשים, ומצבה מוגדר יציב | זהו שמה לתפילה 

אבי גדלוביץ, יוסף ריס , ט"ז שבט תשפ"ב 18/01/2022 13:40

שמה לתפילה מתנדבי ארגון הצלה מתנדבי ארגון הצלה צילום: דוברות ארגון הצלה

בחסדי השם: 3 שעות לאחר שהיא הובהלה לבית החולים כשהיא ללא הכרה, תוך שמבצעים בה פעולות החייאה, חזר הדופק לבת הארבעה חודשים, ומצבה מוגדר יציב. שמה לתפילה: גאולה בת יעל. 

כזכור, מוקדם יותר הבוקר (שלישי), ביצעו  מתנדבי הצלה בפעוטה פעולות החייאה לאחר שנמצאה כשהיא ללא הכרה בבית המטפלת בבני ברק. בעת פינויה מצבה הוגדר אנוש. לפי הערכה ראשונית הפעוטה לא התעוררה משנתה.

יוסי אקלר, חובש איחוד הצלה מסר: "בסיוע חובשים נוספים ביצענו פעולות החייאה על הפעוטה ונמסר לנו כי היא לא התעוררה משנתה אצל המטפלת. לאחר מכן היא פונתה לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה במצב אנוש. צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה בדרכם עקב אופי האירוע".

חובש ביחידת האופנועים של הצלה, הערשי אורטנר הוסיף: "כשהגעתי למקום מצאתי תינוקת כשהיא מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה. יחד עם חובשים נוספים של ארגון הצלה התחלנו בפעולות החייאה אשר כללו ביצוע עיסויי לב ומתן שוקים חשמליים, והיא פונתה באמבולנס מד"א המאוייש במתנדבי הצלה תוך כדי המשך פעולות החייאה להמשך טיפול בחדר הלם בבית החולים מעייני הישועה בעיר, שם בחסדי שמים חזרו הדופק והנשימה."

 

 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0534419008 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש באתר בכתיבת פורומים אדם רע יונוביץ, רע ורשע שכבר לפני שעתיים/שלוש קבע את מותה של הפעוטה (קרעו/קראו את רעיונוביץ שכורת ברית לשפתיים, חלילה לא תקום) רעיונוביץ, בוש לך  (ל”ת)

    אחד מהעם

;