1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

רוצח הילדים התחנן לקיצור העונש אך זעזע את השופטים

עשור לאחר הטבח ההמוני בנורבגיה: הרוצח אנדרס ברינג בריוויק נכנס לביהמ"ש בהצדעה במועל יד. ברייוויק, מבצע מתקפת הטרור בנורווגיה ביולי 2011, שבה נהרגו 77 בני אדם, ביקש מהשופטים לקצר את עונשו

חיים שמואלי, ט"ז שבט תשפ"ב 18/01/2022 19:21

אחרי עשור בכלא תלמידים בהצדעה נאצית תלמידים בהצדעה נאצית צילום: מתוך אינסטגרם

פעיל הימין הקיצוני אנדרס ברינג בריוויק, מבצע הפיגוע בנורווגיה בו נהרגו 77 בני אדם, החל היום (שלישי) את השימוע שלו בבית המשפט - עם הצדעה במועל יד. בריוויק הגיע לדיון בבית המשפט בנוגע לערעור שהגיש נגד גזר הדין שהטיל עליו 21 שנות מאסר.

בריוויק טוען שמגיע לו להשתחרר אחרי 10 שנים בלבד. כשהצדיע במועל יד, הוא החזיק בשלט עליו הופיע המשפט: "הפסיקו את הג'נוסייד נגד העמים הלבנים שלנו".

נגד ברייוויק נגזרו 21 שנות מאסר, וישיבתו בכלא יכולה להתארך כל עוד נדמה שהוא מהווה סכנה לחברה, כפי שסבורים בתביעה הכללית. החלטה בעניינו צפויה להתקבל עד סוף השבוע.

אנדרס ברינג בריוויק, בן ה-42, הוא מחבל לאומני קיצוני נורווגי שביצע את מתקפות הדמים בנורווגיה ב-22 ביולי 2011 שכללו את פיצוץ רכב התופת בלב קריית הממשלה באוסלו ואת הטבח באמצעות ירי בבני נוער במחנה הקיץ של מפלגת העבודה הנורווגית באי אוטויה. בשתי המתקפות נהרגו 77 בני אדם ומאות נפצעו.

ב-24 באוגוסט 2012 הרשיעו בית המשפט ברצח. בית המשפט קבע שבריוויק היה שפוי בעת המעשה, והוא נידון כאמור, ל-21 שנות מאסר, העונש המקסימלי במדינה, שבסופן ייקבע מדי חמש שנים אם הוא עדיין מסוכן והאם יש להמשיך את מאסרו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. 21 שנה בלבד לרוצח 77 בני אדם???  (ל”ת)


  • שיגעון פרוגרסיבי טוטאלי! כל מי שיש לו קצת שכל מבין שאנשים כאלו צריכים להוציא להורג (ל”ת)

   איש יהודי

 2. רק 21?????  (ל”ת)


 3. המגיבים כאן יודעים את מי הוא רצח?  


  • המשך תגובה  


;