1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

יוון מטילה קנסות כספיים על מתנגדי חיסונים

הרשויות ביוון הודיעו כי כל אזרח יווני בן 60 ומעלה שאינו מחוסן מפני נגיף הקורונה באחד החיסונים המוכרים על ידי משרד הבריאות היווני, ייאלץ לשלם קנס כספי של 50 יורו על ינואר, ולאחר מכן ייקנס מחדש ב-100 יורו בכל חודש נוסף שיעבור

ישראל לפקוביץי"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 12:21

יתפח בכל חודש חיסונים לקורונה חיסונים לקורונה צילום: צלמי פלאש 90

יוון תטיל קנסות כספיים על בני 60 ומעלה שהחליטו שלא להתחסן מפני קורונה, ההחלטה התקבלה על ידי ממשלת יוון לאחר שנרשמה במדינה עליה בשיעור התחלואה והתמותה, בגלל התפרצות וריאנט אומיקרון של נגיף הקורונה.

על פי הנתונים המתפרסמים ביוון, מבין כלל האזרחים בני ה-60 ומעלה במדינה, רק 41.5 אחוז מחוסנים, וקיימת הסכמה כללית של רוב אזרחי יוון, כך לפי הסקרים, לאלץ את המבוגרים להתחסן ולהטיל עליהם עיצומים כספיים במידה והם בוחרים שלא לעשות זאת. כמה מחברי הפרלמנט היווני התנגדו ליוזמה בחריפות וטענו כי מדובר בצעד לא חוקתי בעליל, שמכריח אנשים לקבל טיפול רפואי שהם לא מעוניינים בו.

עם זאת, ממשלת יוון טוענת שמדובר בצעד חוקתי, והיא מסתמכת על החלטתו של בית המשפט העליון ביוון, המתירה למעונות יום לילדים, להימנע מקבלת ילדים שאינם מחוסנים למעון. על בסיס החלטה זו, טוענת ממשלת יוון, אפשר לקבוע כי חובת חיסונים אינה נחשבת לצעד שאינו חוקתי. ההערכה היא שהנושא עוד יידון בבית המשפט העליון של יוון, ויתכן שיגיע גם לבית המשפט האירופאי, שיצטרך לדון בשאלה אם כפיית חיסונים על אזרחים עומדת במגבלות הדמוקרטיה שמדינות באיחוד האירופי מחוייבות אליה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מגפה תקשורתית, כל היום מנסים להפחיד את הציבור דרך החדשות והמדיה  

    שקורונה

;