1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

האזיק הועבר לרגל האם: כך הצליחו אסירים להתחמק מפיקוח אלקטרוני

טכנאי במערך הפיקוח האלקטרוני ירצה 3 שנות מאסר וכן מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 35,000 ש"ח, לאחר שהורשע בכך שניצל לרעה את תפקידו כדי לקחת שוחד מעצורים בפיקוח אלקטרוני, ובתמורה סייע להם להתחמק מהפיקוח האלקטרוני שלא כדין

צביקה סגלי"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 13:11

עונש מאסר לטכנאי שב"ס שב"ס

בית המשפט המחוזי מרכז גזר 3 שנות מאסר וכן מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 35,000 ש"ח על אסף בן אברהם (אסעד זידאן), זאת לאחר שבמסגרת עבודתו כטכנאי במערך הפיקוח האלקטרוני, הורשע בכך שניצל לרעה את תפקידו כדי לקחת שוחד מעצורים בפיקוח אלקטרוני, ובתמורה סייע להם להתחמק מהפיקוח האלקטרוני שלא כדין.

בגין כך הורשע ע"פ הודאתו בין היתר בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה וסיוע לבריחה ממשמורת. על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש ע"י עו"ד טובי הראל מפרקליטות מחוז מרכז, הנאשם הועסק כטכנאי וסייר פיקוח אלקטרוני בחברה עמה התקשרה המדינה.

במספר מועדים שונים, ניצל הנאשם את תפקידו כדי לקחת שוחד מעצורים בפיקוח אלקטרוני, באופן שבעבור כסף וטובות הנאה יסייע להם להתחמק מהפיקוח האלקטרוני ללא יכולת גילוי של מערך הפיקוח האלקטרוני והשב"ס.

כך למשל, באחד המקרים, הגיע לביתו של נאשם שהיה באיזוק אלקטרוני, הסיר מרגלו את האזיק וחיבר אותו לקרסולה של אמו באופן שאפשר את התחמקותו ממעצר מבלי שהדבר יתגלה. במקרה אחר הסיר אזיק אלקטרוני מרגלו של נאשם כדי לאפשר לו לצאת לחתונה.

בגין האמור הורשע הנאשם בשני אישומים של לקיחת שוחד וכן בריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וסיוע לבריחה ממשמורת חוקית.

הפרקליטות טענה כי הנאשם פעל מול העצורים באופן שאפשר להם לצאת מהפיקוח האלקטרוני ללא גילוי ובצורה מתוחכמת שלא רק באופן פוטנציאלי שכן מדובר בעצורים שבתי המשפט קבעו שהם מסכנים את ביטחון הציבור.

לאור האמור גזר בית המשפט על הנאשם 36 חודשי מאסר, מאסר על תנאי, קנס כספי בגובה 35,000 שקלים וכן חילוט שנתפס בסך 2,000 ₪.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יהודי או ערבי?  


  2. לתת לערבי תפקיד כזה .. זה לתת לחתול לשמור על החלב.. רק בחלם מתנהגים כך...  (ל”ת)


;