1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

אלמנת ר' ניסים טרנטו בעדות מטלטלת: "אין לי אוכל לילדים"

אלמנה צעירה שאיבדה את בעלה לאחר שנות יסורים קשים חושפת את מצבה הקשה ומבקשת שנושיט יד לעזרה. לא מדובר בעוד אסון, מדובר בטרגדיה של ממש ובמקרה של פיקוח נפש. מצטרפים כעת ומצילים את המשפחה השבורה שנמצאת על סף קריסה

בחדרי חרדים בשיתוף קופת העיר, י"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 16:51

פיקוח נפש ר' ניסים טרנטו ר' ניסים טרנטו צילום: באדיבות המצלם

הוא היה רק נער צעיר כאשר אמו הלכה לבית עולמה לאחר מחלה ממושכת, למרות הקשיים הרבים כעולה חדש הוא החליט לדבוק בתורה ועבודת השם באופן מעורר השראה. שמו הלך לפני כעובד השם אמיתי בלב ונפש. הוא זכה להקים את ביתו על אדני התורה והיראה אך אז חצי שנה לאחר הולדת בנו הבכור הוא חלה במחלה הקשה והנוראה ל״ע.

לחצו כאן לסיוע למשפחה>>>

במשך שנים הוא עבר יסורים קשים ומרים כאשר בכל הזמן הזה רעייתו עמדה לימינו במסירות נפש עצומה. שני ילדים זכה רבי ניסים טרנטו להביא לעולם, אבל אז בשיא פריחתו, כשהוא בשנת השלושים ושש לחייו בלבד הוא הסתלק לשמי מעלה כשהוא מותיר אחריו שני ילדים קטנטנים ואת רעייתו האלמנה שמתקשה להמשיך לשרוד, שמתקשה לגדל את שני ילדיה כשאין לה פרוטה בכיסה.

כעת, לאחר פטירתו היא יוצאת בזעקה של ממש ומתחננת שנבוא ונושיט לה יד, שנעזור לה לשרוד את התקופה הקשה הזו. בצעד יוצא דופן היא מספרת על החיים הקשים בה ביתה השבור הצליח לשרוד בזכות האמונה התמימה בבורא כל העולמים אך כעת היא חייבת את העזרה שלנו כי כעת פשוט אין לה מאומה, פשוט כלום.

זה לא עוד איזה אסון, זה לא עוד איזה טרגדיה, זה עניין של פיקוח נפש, יש כאן אלמנה צעירה שנותרה לבדה בעולם עם שני ילדים קטנים. ככה לבד. אין קהילה תומכת, אין משפחה שעוזרת, היא פשוט לבד, והבית עוד רגע קורס חלילה.

זהו סיפור נורא ואיום, טרגדיה נוראית של אישה אלמנה צעירה שפשוט חייבת אותנו. פשוט כך. ולנו אין הרבה ברירות, אזור לנו להתעלם מקול זעקתה ודמעותיה של האלמנה שמתלוננת שנעזור לה בכדי לגדל את הילדים, בכדי לקנות לחם וחלב בכדי לשלם את השכירות של הדירה השבורה. אנחנו חייבים כבר עכשיו לעשות משהו, לעזור לה, להציל אותה ואת שני הילדים הקטנים שחלילה לא יקרסו. תרמו כעת.

לחצו כאן לסיוע למשפחה>>>

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. על חטא אבות יומתו בנים  (ל”ת)


  2. עצוב. צריך להתחזק  (ל”ת)

    ניסים

;