1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בוריס ג'ונסון מסיר את המגבלות ומבטל את התו הירוק

ר"מ בריטניה הודיע על סיום מגבלות הקורונה במדינה, לרבות עטיית מסיכה, המלצה לעבודה מהבית ותו ירוק. ג'ונסון הסביר כי הסרת ההגבלות באה בעקבות ירידה באשפוזים בבתי החולים

יענקי פרבר, י"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 18:58

"הגיע לשיא" ראש ממשלת בריטניה ראש ממשלת בריטניה צילום: דוברות ראש הממשלה

בוריס ג'ונסון, ראש הממשלה הבריטי הודיע היום (רביעי) כי הסתיימו כל הגבלות הקורונה במדינה, לרבות עטיית מסיכה, המלצה לעבודה מהבית ותו ירוק.

"המדענים שלנו מאמינים שגל האומיקרון הגיע כעת לשיא ברמה הלאומית", אמר ג'ונסון. הוא הסביר כי מספר המאושפזים בבתי החולים התייצב. והדגיש כי מסיכות לא יידרשו יותר גם בבתי ספר.

ג'ונסון ציין כי הבידוד ייפסק סופית ב-24 במרץ. ו"אם המדע יאפשר", אמר ג'ונסון, אולי התאריך אף יוקדם.

הגישה של ג'ונסון להימנע מסגר ובידוד, ולחיות עם הנגיף מנוגדת ל"גישת אפס סובלנות" לקורונה בסין ובהונג קונג, והגבלות קשות יותר במדינות רבות אחרות באירופה. "מדינות רבות ברחבי אירופה ספגו סגרים נוספים, אבל הממשלה הזו נקטה בדרך אחרת", אמר ג'ונסון למחוקקים, ואמר שהממשלה קיבלה את ההחלטות הקשות ביותר ושהמספרים שנכנסים לטיפול נמרץ יורדים.

הוא הוסיף, "המדענים שלנו מאמינים שסביר להניח שגל האומיקרון הגיע לשיאו ברמה הלאומית, ויחד עם האופן שבו הציבור הגיב לצעדים, אפשר לסמוך על האזרחים שיהיו אחראים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חחח  


    • הוא כבר כמעט מת פעם אחד, אז עכשיו הוא רוצה למות סופית?... כנראה שמוכן להמר ולהתאבד בגלל הירידה שלו בפופולריות, ומוכן לקחת אתו עוד כמה בריטים שימותו בגלל הפוליטיקה שלו... מחבל מתאבד (ל”ת)

      שמויגר

;