1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

בכיר בפרקליטות על ההסדר עם נתניהו: "לא יעלה על הדעת שאין קלון"

ברקע המגעים בין ראה"מ לשעבר עם היועמ"ש לממשלה, בכיר בפרקליטות מתייחס לראשונה למשא ומתן ואומר שאין היתכנות שייחתם הסכם ללא שיוטל קלון על נתניהו | המשנה לפרקליט המדינה: "אני לא יודע אם הקלון היא אבן בראש כל הסיפור, אולי אני יודע, אבל אני לא אומר"

צביקה סגל, י"ח שבט תשפ"ב 20/01/2022 20:25

התייחסות רשמית ראשונה נתניהו בבית המשפט נתניהו בבית המשפט צילום: Avshalom Sassoni/POOL

לראשונה מאז שפורסמו המגעים להסדר טיעון בין ראש הממשלה לשעבר נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה, בכיר בפרקליטות מתייחס למשא ומתן ואומר כי אין היתכנות שייחתם הסכם ללא שיוטל קלון על בנימין נתניהו.

"לא יעלה על הדעת שאישום כזה אחרי כל הקיצוצים יישאר ללא קלון", אמר הערב המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים עו"ד שלמה (מומי) למברגר. את הדברים אמר למברגר בכנס לשכת עורכי הדין במחוז דרום.

עו"ד למברגר הוסיף ואמר: "אני לא יודע אם הקלון היא אבן בראש כל הסיפור, אולי אני יודע, אבל אני לא אומר. מבחינת האישום הקיים ומבחינת כל כתב אישום שאולי מדברים על היתכנות להגיע אליו, לא יעלה על הדעת שאישום כזה אחרי כל הקיצוצים יישאר ללא קלון".

המשנה לפרקליט המדינה המשיך כי על נתניהו יוטל בכל מקרה קלון במסגרת הסדר טיעון. "כל מי שמבין בקלון מבין שבמעשים כאלו לא יעלה על הדעת שאין קלון. אם יורשע בכל האישום, או כתב אישום כזה או אחר, או אתה יכול להניח שהוא צדיק ותמים ואז הוא יזוכה, אבל אם יורשע בהסדר או בהרשעה סופית, עמדתי היא שחייב להיות קלון", אמר למברגר.

כזכור, גורם בסביבת היועץ המשפטי לממשלה התבטא אתמול באופן נחרץ נגד הסדר הטיעון, ואמר ל'חדשות 12': "לא קורה כלום ולא יקרה כלום", תוך משתמש בביטוי שדומה להתבטאות של נתניהו בעבר לגבי חקירותיו, שאמר: "לא היה כלום ולא יהיה כלום כי אין כלום".

במקביל לפגישה נוספת שערך אמש ראש הממשלה לשעבר עם עורכי דינו, אתמול דווח שמנדלבליט "התקרר" וכי הסיכויים להסדר טיעון נמוכים. גורמים בסביבתו הסבירו שהוא נסוג מעמדותיו באשר לכדאיות ההסכם גם בשל הביקורת הציבורית על ההסדר וגם בשל "ביקורת מבית". מה גם שנותרו עוד פחות משבועיים עד לעזיבתו את התפקיד ומי יודע מי היועמ"ש שיבוא אחריו.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל החשדות נולדו על מנת להוריד אותו מהכסא אז בוודאי שהסדר ללא קלון לא בא להם בחשבון  (ל”ת)


    • הבחנה מדוייקת (ל”ת)


;