1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

כ-20 אלף ישראלים ניצלו ממוות בזכות החיסונים

דו"ח אירופי חושף את ההשפעה הדרמטית של החיסונים: ישראל במקום השלישי ביבשת במניעת מוות באמצעות החיסון. אלמלא החיסונים, מניין המתים היה מזנק ל-30 אלף בקירוב. פרופ' גרוטו: "הוכחה כי החיסון יעיל גם בגל האומיקרון"

ישראל לפקוביץ, כ"א שבט תשפ"ב 23/01/2022 09:49

בחסדי שמים מבצע החיסונים בבני ברק מבצע החיסונים בבני ברק צילום: קבוצת הבני-ברקים

מאז החלו חיסוני הקורונה בישראל ניצלו ממוות לפחות כ-20 אלף ישראלים, ואלמלא החיסונים מניין המתים עד כה עלול היה להגיע לכ-30 אלף איש (כולל 8,371 קורבנות הקורונה שמתו מאז תחילת המגיפה). כך מפרסם רן רזניק ב'ישראל היום'.

נתונים דרמטיים אלו עולים מניתוח נתונים מיוחד שערך עבור "ישראל היום" פרופ' איתמר גרוטו, לשעבר ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות והמשנה למנכ"ל המשרד. הנתונים שערך וחישב גרוטו מתבססים על הניתוח שערך המרכז לבקרת מחלות של אירופה (ECDC), אחד הגופים החשובים בעולם למעקב אחר מחלות ומגיפות. מדובר בהערכה זהירה מאחר שהיא מתייחסת רק לבני 60 ומעלה. לדברי גרוטו, יש עוד כמה אלפי ישראלים לפחות, בני פחות מ-60, שניצלו בזכות החיסונים.

ניתוח מיוחד של הנתונים שערך פרופ' גרוטו עבור 'ישראל היום' מגלה: כי על פי נתוני משרד הבריאות, מאז תחילת מבצע החיסונים ב-19 בדצמבר 2020 ועד אתמול קיבלו כ-6.7 מיליון ישראלים את המנה הראשונה של החיסון לקורונה, כ-6 מיליון קיבלו את המנה השנייה, כ-4.4 מיליון קיבלו את המנה השלישית, וכ-600 אלף ישראלים כבר קיבלו את המנה הרביעית של החיסון. עוד עולה מהנתונים כי הסיכון של ישראלי לא מחוסן למות מקורונה גדול פי שמונה בהשוואה לאדם מחוסן, וכי גם בגל החמישי של האומיקרון נשמר יתרון אדיר למחוסנים, שהסיכון שלהם למות מקורונה קטן פי חמישה לעומת מי שאינו מחוסן.

"לא 'כמו שפעת'": פרופ' גרוטו, מומחה לבריאות הציבור ולאפידמיולוגיה ומרצה באוניברסיטת בן־גוריון בבאר שבע, אמר אתמול ל"ישראל היום" כי: "חלקים מסוימים בציבור ובקרב מומחים המתבוננים כעת בגל האומיקרון, טוענים כי זו הוכחה כי מדובר במחלה קלה 'כמו שפעת', אלא שזוהי טענה מופרכת שכן לא מובאת בחשבון ההשפעה החשובה של החיסונים, שמונעת תחלואה קשה ותמותה בהיקפים גדולים גם כעת מול גל האומיקרון".

לדברי פרופ' גרוטו, "בניתוח שערך המרכז לבקרת מחלות של אירופה (ECDC) ואשר פורסם בנובמבר 2021, נבדק מספר מקרי המוות בקרב מבוגרים מעל גיל 60 אשר נמנעו בזכות החיסונים במדינות האזור האירופי של ארגון הבריאות העולמי, ובהן גם ישראל. הבדיקה התייחסה לקבוצת גיל זו שכן כ-90% ממקרי התמותה הם מעל גיל 60. המחקר, אשר פורסם באתר Eurosurveillance, הניח כי שיעורי מניעת התמותה על ידי חיסונים הם 60% אחרי מנה אחת ו-95% לאחר שתי מנות".

ואכן, לדברי פרופ' גרוטו, "מהמחקר עולה כי בתקופה שבין דצמבר 2020, תחילת מבצעי החיסון בארץ ובחו"ל, לנובמבר 2021 מדורגת ישראל במקום השלישי במספר מקרי המוות שנמנעו כתוצאה מחיסונים, וכי נמנעו 15,662 מקרי מוות בתקופה זאת בישראל. בתקופה זו נפטרו בישראל 3,972 איש מעל גיל 60, ואלמלא החיסונים היו נפטרים 19,634 אנשים בישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה שטויות במשפט אחד  


 2. חיסונים  

  שמואל

 3. עד מתי פתאים תאהבו פתי  (ל”ת)


 4. ב.ד.ה יש לי חבר שנפטר מהחיסון ה 3 אירוע מוחי קריש דם  

  חיסיון 30 שנה

 5. לא מבין למה האתר הזה מגוייס לשטות הזאת .כותרות כל כך לא אמינות  (ל”ת)


  • הם מקבלים כסף. איפה אתה חי? לא ראית את הפרסומים על הוצאות משרד המחלות ששילם מיליונים לאתרים ולערוצי מדיה? (ל”ת)


 6. מעניין שתמותה שנתית בשנת החיסונים 2021 יותר גבוה מתמותה בשנת מגפת "קץ האנושות" 2020  

  ליטאי

 7. אותה כתבה מערוץ 7 ועוד, מי העתיק ממי, או יותר נכון מי המממן לכולכם?  (ל”ת)

  יאיר

 8. די פשוט. רוב מקרי מוות מהחיסון קורים בשבועיים הראשונים וגם העלייה בהדבקה. אז הבועיים הראשונים אחרי חיסון הגדירו כלא מחוסנים וכל הנזק הזה יורד מהמספרים של מחוסנים.  (ל”ת)

  איך יצרו נתונים אלו?

 9. פששששש... מעניין איך הם יודעים את זה??.. כמה שקרים  (ל”ת)


 10. למען ההגינות  


 11. שקר וכזב  

  מלי

 12. שטויות במיץ עגבניות  

  הנלה

 13. כל יום למעלה 8000000 ישראלים ניצולים ממוות ברעב כי אכלו ארוחת בוק  


 14. וכמה אלפים ניצלו בגלל שלא התחסנו????  (ל”ת)

  יאלושה

 15. השוואה לשפעת  


;