1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

דיווח: היועמ"ש יסגור את תיקי השוטרים בפרשת אהוביה סנדק ז"ל

מעט יותר משנה אחרי המרדף בבנימין בו נהרג הנער אהוביה סנדק, צפוי היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד השוטרים המעורבים | מסתמן כי חבריו של סנדק שנסעו עמו ברכב יואשמו | עו"ד אריאל עטרי: "מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם"

אבי גדלוביץ', כ"א שבט תשפ"ב 23/01/2022 21:57

חבריו יואשמו מחאה על מותו של אהוביה סנדק מחאה על מותו של אהוביה סנדק צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי לסגור את התיק נגד השוטרים שהיו מעורבים במרדף אחר הנער אהוביה סנדק ז"ל בבנימין. לפי הדיווח ב'כאן 11', מסתמן כי אף שוטר לא יואשם. 

בד בבד, כך לפי הדיווח, נגד חבריו של סנדק שנסעו עמו ברכב בזמן המרדף יוגש ככל הנראה כתב אישום בגין עבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. ההחלטה בעניין צפויה להתקבל בקרוב ע"י פרקליטות מחוז ירושלים.

עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אברהם ואיילת סנדק, מטעם ארגון 'חוננו' מסר בתגובה: "לא ברור מדוע נזקק היועץ המשפטי לממשלה להסתתר, בימיו האחרונים, מאחורי הדלפות לאנשי תקשורת במקום לצאת בגלוי לציבור ולהודיע על החלטתו. שנה שלמה המשפחה לא ישנה בציפיה דרוכה להחלטה והיועץ לא התפנה להכרעה עד לשניה האחרונה. אנו מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הוסיף: "‏הפרסומים מהיועמ"ש אחרי יותר משנה מאז ההרג של אהוביה סנדק ז"ל, הם בדיוק הפרסומים שבמח"ש תדרכו את העיתונאי משה נוסבאום יומיים או שלושה אחרי ההרג. כבר לפני שהוגשה חוות הדעת, כבר לפני שאספו הראיות, כבר לפני שהיתה החקירה מח"ש הדליפו לכל גורם שהתיק הזה יסגר".

"כעת לאחר שנה ויותר כשמתפרסם שהתיק כנגד השוטרים צפוי להיסגר אנחנו לא מתפלאים. המטרה סומנה לפני החקירה והעמדה של היועמ"ש היא כפי שסומן מלכתחילה והיה צפוי, כל ההפגנות וכל הזעם הציבורי לא היו לחינם, ידענו בדיוק מה מגמת המערכת וההדלפה על מגמת היועמ"ש לא מפתיעה אותנו. אנחנו נלחם בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותינו להפוך את ההחלטה המבישה הזאת", אומר יאדו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לסגירת התיק המסתמנת: "אם אכן תיק החקירה נגד השוטרים ייסגר, מדובר ביום כיפור במערכת אכיפת החוק ומתן רשיון להרוג נערי גבעות. מנדלבליט עוזב עם עוד כתם חמור וקשה, דמם של נערי הגבעות הופך להיות הפקר".

 

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן מסר: "לצערנו לא הופתענו. מהיום של המרדף ההוא אנחנו בתחושה קשה שנעשה הכול כדי לטאטא את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל ולא כדי לגלות את האמת ולהעמיד את האשמים לדין. כאשר אזרח או לובש מדים הורג מחבל בעת פיגוע טרור, המעצר מתבצע מידית וחייו של אותו איש חיל הופכים לגיהינום על ידי מערכת אכיפת החוק. אבל כאשר גופתו של אחד מילדנו מוטלת לפנינו – אין דין ואין דיין, אין אחראי ואין אשם, כאילו שתי מערכות חוקים מקבילות מתנהלות במדינתנו"

"אנחנו לא פחות ממזועזעים במידה ואכן התקבלה החלטה זאת ודורשים מהשר לביטחון פנים עמר בר לב ומהמפכ"ל קובי שבתאי לפעול ללא דיחוי לחקר האמת בפרשה זאת. את אהוביה סנדק כבר לא נחזיר אבל לא נאפשר לקיים חברה בה מרדף משטרתי מסתיים בלוויית ילד, הוסיף נאמן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנדבלפוש במקום לתפור תיק לראש ממשלה, תטפל בחבורת פשע של משטרת ישמאעל  (ל”ת)

  שפוי

 2. מישהו ציפה להחלטה אחרת ?  (ל”ת)

  מישל

 3. הכול מכורמ  (ל”ת)


 4. הכול מכור מראש!!! זה לא משנה מי הרועץ?!  (ל”ת)


 5. אם סוגרים את תיק השוטרים. אפשר לסגור את המדינה  (ל”ת)


 6. אוי אלוקים מה יהיה  


  • למי שדמיין שאנחנו באתחלתא דגאולה 

   Avi

 7. נסגר התיק נגד השוטרים בפרשת אהוביה סנדק  

  ארווין

 8. רשע משת"פ של רוצחים!!!!  (ל”ת)


;