1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הגינוי שהגיע אחרי 18 שנים של הפגנות מול המתפללים

אחרי 18 שנות התעלמות מהפצרות היהודים - מועצת עיר במישיגן פרסמה החלטה רשמית המגנה קבוצה של אנטישמיים שמפגינה מדי שבת, במהלך 18 השנים האחרונות, נגד אחד מבתי הכנסת באן ארבור שבמישיגן - ארה"ב. זאת, על רקע חטיפת בני הערובה בטקסס

חיים שמואלי, כ"ב שבט תשפ"ב 24/01/2022 23:19

על רקע הפיגוע אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מועצת העיר אן ארבור במדינת מישיגן בארה"ב פרסמה, לראשונה מזה 18 שנים, החלטה רשמית המגנה קבוצה של אנטישמיים שמפגינה מדי שבת, במהלך 18 השנים האחרונות, נגד אחד מבתי הכנסת בעיר.

במהלך השנים, המפגינים הניפו שלטים עם סיסמאות נגד מדינת ישראל לצד הצהרות אנטישמיות נגד העם היהודי.

לפני כחודשיים, בית המשפט לערעורים בארה"ב דחה תביעה של אחד המתפללים נגד המפגינים. אבל השבוע, לאחר 18 שנים של התעלמות, מועצת העיר במישיגן פרסמה לראשונה החלטה רשמית המגנה את המפגינים, וטענה כי מדובר במופע אנטישמי. ההחלטה הגיעה על רקע חטיפת בני הערובה בבניין יהודי בטקסס.

ההחלטה של מועצת העיר עונה להפצרותיהם של מתפללי בית הכנסת וכן של שכני בית הכנסת. במשך שנים הם פנו לעירייה בבקשה לנקוט צעדים נחרצים נגד המפגינים, שלדבריהם המפגינים מכוונים דווקא יהודים ומתנכלים לבני הקהילה.

לטענתם, מטרתם המוצהרת של המפגינים היא למתוח ביקורת על מדיניות ישראל, אך חברי הקבוצה מביאים תכופות שלטים אנטישמיים וקוראים סיסמאות אנטישמיות. מנהיג הקבוצה בפועל, מזהה את עצמו כיהודי לשעבר והפיץ הכחשת שואה ושיבח ניאו-נאצים בפוסטים בבלוג שבבעלותו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;