1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

המשטרה הפעילה סוכנים סמויים קטינים והפילה בתי עסק

משטרת ישראל הפעילה סוכנים סמויים קטינים שחשפו בתי עסק אשר מכרו כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים. במהלך הפעילות ביצעו הקטינים 10 רכישות של כרטיסי הגרלה והימורים מ-6 בתי עסק

חיים שמואלי, כ"ב שבט תשפ"ב 24/01/2022 23:24

תרגיל מבריק ומתוחכם פעילות האכיפה פעילות האכיפה צילום: דוברות המשטרה

המאבק נגד ממכר כרטיסי הגרלה לקטינים: במהלך חודש דצמבר האחרון, משטרת ישראל הפעילה סוכנים קטינים לאיתור בתי עסק אשר מוכרים כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים בניגוד לחוק.

במסגרת הפעילות בוימו עשרות ניסיונות רכישה בהן סירבו בתי העסק למכור כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים, ואולם ב-6 בתי עסק בוצעו 10 רכישות על ידי קטינים.

בתי העסק שמכרו כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים זומנו לחקירה ביחידות החוקרות.

מדובר בפעילות מתמשכת בהובלת מחלקת נוער ומשפחה בחטיבת החקירות יחד עם מחלקי הנוער בתחנות באר שבע, דימונה ואשדוד אשר נועדה למגר את תופעת ההימורים בקרב בני נוער.

משטרת ישראל מסרה כי רואים תופעה זו בחומרה רבה לאור העובדה שצריכת הימורים בקרב קטינים עלולה לפגוע הן בקטינים והן בבני משפחתם ולגרום להתמכרות קשה.

לטענת המשטרה, עולה חשש לפגיעה משמעותית בקרב משפחות נורמטיביות רבות ואף לביצוע עבירות פליליות על ידי הקטינים.

"בשנה החולפת מתקיים שיתוף פעולה פורה בין משטרת ישראל למפעל הפיס והמועצה להסדר ההימורים בתחום האכיפה של מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים", נמסר מהמשטרה.

ממפעל הפיס נמסר כי "מפעל הפיס רואה בחומרה רבה כל הפרה של האיסור הגורף בדבר מכירה לקטינים. הנהלת הפיס נוקטת בכל אמצעי האכיפה העומדים לרשותה, לרבות ביצוע של אלפי בקרות בשנה ובהן גם בקרות סמויות, פעילות משותפת עם מחלקת נוער ומשפחה במשטרה, הסברה והדרכות לזכיינים, ובמקרה הצורך גם נקיטת הליכים משמעתיים שמגיעים עד כדי שלילת זיכיון".

"למפעל הפיס אין אפשרות חוקית לבצע ביקורות באמצעות קטינים ועל כן אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אגף הנוער במשטרת ישראל שמטרתו למגר את התופעה. מפעל הפיס ילווה את החקירה ויפעל יחד עם גורמי אכיפת החוק עד לבירור מלא. על פי הנתונים שהוצגו לנו, אכן קיימת ירידה עקבית בתופעות מסוג זה בקרב זכייני הפיס שמרביתם פעלו נכון. יחד עם זאת, כאמור, המפעל נוקט בגישה של 'אפס סובלנות' להפרות מסוג זה ואם אכן יתברר שהיו כאלה, ועדת הבירורים תזמן את הזכיינים ותפעל ביד קשה וללא פשרות נגד המפירים", לשון תגובת מפעל הפיס.

מהמועצה להסדר ההימורים בספורט נמסר: "המועצה להסדר ההימורים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל למיגור מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים. המועצה מפעילה במסגרת מחויבותה לעקרונות 'משחקים באחריות' אמצעים מגוונים הכוללים בין השאר הדרכות, בקרות, ולקוח סמוי אשר הביאו רק בחודשים האחרונים לסגירת והשעיית 10 תחנות".

במסגרת הפעילות הובהר לכלל תחנות הטוטו בארץ כי המועצה תנקוט במדיניות אפס סובלנות כלפי תחנות שייתפסו מוכרות לקטינים, והן אף הוחתמו על תצהיר המתריע כי במקרה כזה הן תיסגרנה לאלתר למשך שנה לפחות. ממצאי הפעילות של משטרת ישראל מוכיחים כי שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה אכן אפקטיבי בדרך למיגור התופעה. המועצה רואה בחומרה רבה תחנות שעדיין מפרות את החוק ברגל גסה ומוכרות הימורים לקטינים. כל תחנה שנתפסה ותיתפס תיסגר לאלתר בכפוף לשימוע", לשון תגובת המועצה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טוב מאד  (ל”ת)

    אברך

;